РХМЗ ИЗДАО УПОЗОРЕЊЕ! У овом делу земље је критично, расте водостај на рекама

Новости онлине

02. 02. 2021. у 11:09

НЕРА и Брзава превазишле су границу редовне одбране од поплава. Очекује се да Тамиш и Сава код Шапца током дана дођу до те границе.

РХМЗ ИЗДАО УПОЗОРЕЊЕ! У овом делу земље је критично, расте водостај на рекама

Фото: И. Митић

На банатским водотоцима расте водостај. На Нери и Брзави је превазиђена граница редовне одбране од поплава.

Тамиш од јутрос расте четири центиметра на сат и очекује се да ће током дана прећи границу од 340 центиметара када се уводи редовна одбрана од поплава.

На рекама у Банату тренутно нема проблема и критичних места на насипима због повећања водостаја.

Републички хидрометеоролошки савез упозорава да ће Сава код Шапца током 02. фебруара достићи границу редовне одбране од поплава.

Такође, упозоравају и да ће водостаји на горњем току Западне Мораве са притокама, на Ибру, на доњем току Јужне Мораве бити у стагнацији и мањем порасту и кретаће се око упозоравајућих нивоа.

(РХМЗ)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (0)

АЛБАНЦИ У НЕВЕРИЦИ! Ево шта је хиљаде људи радило у центру Барселоне (ВИДЕО)