НОВИ ПРОЈЕКАТ ЗА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ: Важно за све ученике трећег и четвртог разреда

Љ.Б.

09. 02. 2021. у 15:19

МИНИСТАРСТВО одбране у сарадњи са Министарством просвете реализује важан пројекат - наставу за факултативни предмет "Основе система одбране Републике Србије" која ће ученицима трећег и четвртог разреда средњих школа бити доступна и у онлајн формату.

НОВИ ПРОЈЕКАТ ЗА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ: Важно за све ученике трећег и четвртог разреда

фото Д. Миловановић

Саветница министра одбране Дуња Симић нагласила је да је важно да ученици завршних разреда средњих школа знају основне ствари о одбрани наше земље.

- Циљ је научити их о основним стварима о нашој војсци, о томе како она функционише, како је организована, али не само то, већ и важним стварима које се тичу традиције и историје наше војске - рекла је она.

Потпуковник Милан Крсмановић из Управе за обавезе одбране Министарства одбране објаснио је да је настава факултативног типа, одржава се на четири часа одељенских старешина и састоји се од 11 тема, где је 10 тема обрађено теоријски, а једна тема је практична.

- Директори средњих школа могу да упуте један кратак захтев нашем територијалном органу и обрате се за помоћ. У том случају, неко у униформи из нашег територијалног органа одлази у школу и тамо помаже разредним старешинама да изведу наставу - рекао је он.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

ЈЕЗИВО: Хаг донео монструозну одлуку о генералу Младићу