КОВИД БОЛНИЦА У БАТАЈНИЦИ БЕЛЕЖИ РЕКОРДАН БРОЈ ПРИЈЕМА: Докторка Аџић Вукичевић упозорила - Епидемијска ситуација је веома тешка!
ДИРЕКТОРКА ковид болнице у Батајници Татјана Аџић Вукичевић каже за РТС да је епидемијска ситуација веома тешка и да је само јуче у ту болницу примљено 60 пацијента.

Фото: Принтскрин
Данима је највише новооболелих у Београду. Све је више и првих прегледа у ковид амбулантама и оних на болничком лечењу. Пораст броја пацијената бележи и ковид болница у Батајници.
Директорка ковид болнице у Батајници Татјана Аџић Вукичевић каже за РТС да је епидемијска ситуација веома тешка и да је здравствени систем пренапрегнут.
Према речима докторке Аџић, јуче је било рекордан број пријема, 60 пацијента је легло у болницу.
У јединицма интензивне неге налази се 60 пацијента, од којих су 32 интубирана.
У петак је, каже, отворена још једна полуинтензивна јединица са 40 места, а оно што забрињава што ће морати да отворе и једну интензивну јединицу капацитета 20 кревета.
Указала је да је највећи број пацијента између 40 и 50 година, као да је отприлике исти број мушкараца и жена који су хоспитализовани.
- Има око 400 места у другом делу болнице, али за то мора да се определи довољан број кадра, здравствених радника, што значи да ћемо сада бити приморани да из болница које нису у ковид систему повлачимо анестезиологе, лекаре разичитих профила специјалности - истакла је докторка Аџић Вукичевић.
- Ти млади су одлазили на одморе, на скијање и они су се враћали заражени. Већина њих није знала да су заражени и они су се враћали својим родитељима и пријатељима и тако су оболевали као контакти - објаснила је докторка.
- Уколико дође до још већег порста оболелих, ковид болница у Батајници је спремна, каже докторка и додаје да очекује помоћ матичне базе Клиничког центра Србије, да се попуне јединице интензивног лечења са лекарима здравственим радницима - навела је докторка Татјана Аџић Вукичевић.
Препоручујемо

„СВЕ ВИШЕ ДЕЦЕ ЗАРАЖЕНО КОРОНОМ“ – Др Здравковић: На ивици смо да горимо као у новембру
23. 02. 2021. у 10:31

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ОН ЈЕ СРБИН, И ТИМЕ ЈЕ СВЕ РЕЧЕНО" Ко је Биковићева бивша која је приведена због ДРОГЕ? "Привлаче ме хулигани!"
Аглаија Тарасова је приведена на московском аеродрому због проналаска наркотика
05. 09. 2025. у 15:39
Коментари (0)