ДИРЕКТОР КБЦ ЗВЕЗДАРА: Морамо да учинимо све да бројеви почну да падају
ДИРЕКТОР КБЦ Звездара, који поново улази у ковид систем, Петар Сворцан, оценио је вечерас да пет дана нових мера уведених у циљу сузбијања корона вируса неће бити довољно, али да су пооштрене мере неопходне.

Ж.Кнежевић
Он је гостујући на РТС рекао да је КБЦ Звездара до недеље пре подне попунио капацитетете остављене за ковид пацијенте, а да сада око 300 нонковид пацијената који су се лечили морају да буду премештени или отпуштени на кућно лечења да би та болница пуним капацитетом ушла у ковид систем.
Сворцан је истакао да је једини начин да се спречи ширење вируса да се прекину сви непотребни контакти. "Лекари и особље је уморно и морамо да учинимо све да ови бројеви почну да падају", нагласио је Сворцан.
Он је навео да пацијенти који се сада хоспитализују углавном имају између 40 и 60 година и да су клиничке слике тешке.
"Врло брзо прелазе на кисеоничку потпору и интензивну негу. Из разговора и са колегама из других болница закључујемо да је тежа клиничка слика и да већи број заражених који захтева хоспитализацију", рекао је Сворцан.
Препоручујемо

ДР СТЕФАНОВИЋ ОПОМИЊЕ: Раст бројки је данак непоштовању мера - болнице су пуне
16. 03. 2021. у 13:11

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)