ДИРЕКТОР УКЦ СРБИЈЕ: Ковид болнице пуне, вакцинација излаз
КОВИД болнице у саставу Универзитетског клиничког центра Србије су пуне, а у тој установи се труде да ниједан не-ковид пацијент не буде занемарен, изјавио је данас директор Милика Ашанин.

Милика Ашанин / Фото Танјуг
Он је за РТС рекао да је огроман притисак на Инфективну клинику и да на дневном нивоу има више од 300 прегледа, док у болници у Батајници има 858 пацијената, од којих су 83 на интезивној нези, а 49 је интубирано.
- Претходних дана је у просеку у ту болницу примано 70-75 пацијената, а у дану за нама било је око 50 пријема - рекао је Ашанин.
Кроз тријажне центре, пре свега Инфективне клинике, од почетка епидемије прошло је више од 65.000 људи.
Ашанин је указао да постковид синдром има 30-40 одсто инфицираних.
Он је истакао да се у Универзитетском клиничком центру Србије, без обзира на епидемију, труде да и не-ковид пацијенти медицинску услугу добију на време.
- Имали смо 743.000 прегледа, а кроз дневну болницу је прошло 26.000 људи. Оперисано је 31.000 пацијената а хоспитално је лечено 50.000 - навео је Ашанин.
Према његовим речима, пријеми са акутним инфартком и шлогом у Европи су, због епидемије, смањени 60 одсто, док је код нас збринут и већи број пацијената него раније.
Професор Ашанин је навео да је у тој установи 4.300 запослених вакцинисано са обе дозе и апеловао на грађане да се вакцинишу јер је то једини излаз из ове ситуације.

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)