ЗВАНИЧНИ ПОДАЦИ: Сигурносна седишта за децу користи само 62 одсто родитеља у србији
ДИРЕКТОР Агенције за безбедност саобраћаја Душко Пешић изјавио је данас да родитељи у Србији сада више користе сигурносна седишта за децу у аутомобилу, као и да је тај проценат повећан са 32 одсто, колико је био 2013. године, на 62 одсто у 2020.

FOTO: Depositphotos
Сигурносна седишта за децу у ауту користи 62одсто родитеља
- Истраживање је показало да је у тих 32 одсто случајева коришћења седишта за децу у 2013. години око 90 одсто њих неправилно коришћено, док је данас тај проценат неправилног коришћења значајно мањи - рекао је Пешић новинарима.
Додаје да је подигнута свест родитеља о значају употребе седишта, али да смо још увек далеко од развијених земаља, као што су Норвешка и Шведска, где је употреба седишта за децу између 98 и 99 одсто.
- Око 60 одсто деце у саобраћају настрада у улози путника. Ако подигнемо употребу седишта на више од 90 одсто, значајно ће се смањити и број погинуле деце у саобраћајним незгодама - нагласио је Пешић.
Препоручујемо

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

ЉУТИЛА СЕ: Бора и Брега пијани написали песму, посветили је ПЕВАЧИЦИ - дуго није причала са Гораном
У ВРЕМЕ старе Југославије, тачније осамдесетих година прошлог века, владао је поприличан ривалитет између две најпопуларније групе - "Бијелог дугмета" и "Рибље чорбе".
28. 09. 2025. у 08:33
Коментари (0)