ПОЗНАТИ МЕТЕОРОЛОГ НАЈАВИО ВРЕМЕНСКИ ПРЕОКРЕТ: Србији после сунца стиже тотални обрт! (ФОТО)
КАКО је најавио метеоролог Ђорђе Ђурић, поред правог пролећног времена у коме смо ових дана уживали, већ сутра нам следи нова промена времена. За викенд нас очекује погоршање и драстичан пад температуре.

Фото: Илустрација
– У Србији данас сунчан и прави пролећни дан. Максимална температура од 18 на југу и истоку до 24 на северозападу Србије, у Београду до 22 – рекао је српски метеоролог.
Ђурић наводи да нас сутра очекује променљиво облачно, топло, спарно и нестабилно са кишом и са локалним пљусковима и грмљавином. У Војводини ће током дана бити углавном суво, а дуваће слаб до умерен северозападни ветар, током дана у зони пљускова појачан, повремено и јак.
Минимална температура сутра биће од 4 на југоистоку до 12 степени на северозападу Србије и у Београду, максимална дневна од 18 до 22, а у Београду до 20 степени.
– Дакле, петак нам до краја дана и вечери доноси продор хладног фронта – истиче Ђурић.
Тако нас у суботу очекује ново јаче наоблачење са северозапада Србије, али и захлађење са кишом, на југу и југоистоку са пљусковима и грмљавином. Максимална температура у суботу од 8 на западу до 18 степени на југу и југоистоку Србије, крајем дана и у тим пределима у осетнијем паду, пише Објектив.
У недељу се на висини очекује премештање осе долине, уз продор још хладнијег ваздуха са севера, најављује српски метеоролог. Биће умерено до претежно облачно и веома хладно са кишом, у планинским пределима са снегом. Услова за суснежицу биће понегде и у нижим пределима на југу Србије.
Максимална температура у недељу од 5 на југу до 11 на северу и истоку Србије, у Београду за викенд до 10 степени.
У понедељак облачно и даље веома свеже са кишом, на планинама са снегом. Током дана са севера разведравање. Максимална температура од 8 на југу до 14 на северу Србије.
Како наводи Ђорђе Ђурић у уторак нас очекује сунчано и топлије, само још у току јутра на југу и југоистоку са слабом кишом. Температура ће бити до 20 степени. Од среде поново променљиво и свежије.
Препоручујемо

ОЧЕКУЈУ СЕ ВЕЛИКЕ ПРОМЕНЕ ТЕМПЕРАТУРЕ: Српски метеоролог објавио прогнозу до 10. априла
29. 03. 2021. у 12:46

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!
ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.
20. 07. 2025. у 15:05

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)