ОВО ЈЕ ИСТОРИЈСКИ ТРЕНУТАК ЗА СРБИЈУ! Поповић: Потписан споразум о производњи „Спутњик В“ у Србији
ИНСТИТУТ Торлак данас је потписао Споразум о трансферу технологија с Руским фондом директних инвестиција и руском фармацеутском компанијом Генеријум о процедурама и технологијама неопходним за производњу руске вакцине Спутњик Ве у Србији, саопштио је министар и председник Међувладиног комитета за сарадњу с Русијом Ненад Поповић.

Фото: ЕПА
- Од овог тренутка за Торлак су отворени подаци везано за производњу вакцине Спутњик Ве коју је развио најреномиранији руски институт за вирусологију Гамалеја. Ради се о осетљивим и поверљивим подацима које могу да размене само партнери који имају огромно међусобно поверење- казао је Поповић.
Најавио је да ће у Институту Торлак током априла бити произведене три валидационе серије вацкине Спутњик Ве.
- Узорци из ових валидационих серија биће послати на контролу квалитета у Институт Гамалеја у Москви. Након што Институт Гамалеја потврди валидност узорака произведених у Торлаку, Институт Торлак креће са производњом вакцине. Очекујемо да се то догоди до 20. маја ове године- објаснио је Поповић.
Он је указао да би Србија тиме постала прва земља у Европи која производи вакцину Спутњик Ве.
Изразио је захвалност руском председнику Владимиру Путину, руској Влади, Руском фонду директних инвестиција, Институту Гамалеја, компанији Генеријум и Институту Торлак, који су омогућили да Србија дође у прилику да производи вакцине против корона вируса на својој територији.
- Ово је историјски тренутак за нашу земљу. Захваљујући нашим руским пријатељима, Србија ће моћи да сачува здравље и животе својих грађана. И што је веома важно, ово је почетак обнове суверенитета наше земље у производњи вакцина, које ће бити важан ресурс за сваку државу у будућности- закључио је Поповић.
Препоручујемо

ФАНТАСТИЧНЕ ВЕСТИ: Поповић - До 17. маја производићемо руске вакцине у Србији
23. 03. 2021. у 16:53

ФАНТАСТИЧНЕ ВЕСТИ: У уторак из Русије за Србију креће још 100.000 вакцина!
21. 03. 2021. у 09:37

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.
22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (1)