ЕВО ЧЕГА СЕ ПЛАШЕ: Истраживање међу старијима од 65 показало зашто се масовније не вакцинишу

В.Ц.С.

05. 04. 2021. у 22:25

СТРАХ, недовољна информисаност и контрадикторне поруке које се шаљу преко различитих медија, главни су разлози зашто се одређени број старијих особа још није пријавио за вакцинацију или не жели да се вакцинише, показује истраживања које је спровело удружење „Амитy“, у сарадњи са порталом „Пензин“.

ЕВО ЧЕГА СЕ ПЛАШЕ: Истраживање међу старијима од 65 показало зашто се масовније не вакцинишу

Фото П. Милошевић

Више од 57 одсто анкетираних одговорило је да не одбијају, али се још нису вакцинисали, док је скоро 43 одсто децидно одговорило да не жели да се вакцинише.

Они који се још нису вакцинисали, најчешће наводе као разлоге: „тренутно постојање контраиндикација", „страх од евентуалних последица вакцинације", „што нема(м) довољно информација",

„што се ни остали чланови породице нису вакцинисали", „чекају позив или да им дође екипа у кућу или стан да их вакцинише”.

Они који не желе да се вакцинишу, најчешће наводе: „страх од могућих последица", „неповерење у вакцину и контрадикторне информације које се пласирају”,„постојање контраиндикација за вакцинацију”,„већ прележан ковид",„уверење да коронавирус не постоји",„ни чланови породице се неће вакцинисати".

У организацији „Амиту“ сматрају да би информације о ковиду и вакцинацији требало да буду пласиране тако да умање страх и сведу на најмању могућу меру неповерење и недоумице код старијих од 65.

Истраживање је, иначе, део активности из Амитy пројекта „За поштовање права старијих током пандемије“, који се реализује у сарадњи са Каритасом Сремска Митровица, а уз подршку пројекта Владе Швајцарске „Заједно за активно грађанско друштво – АЦТ”.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу

ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.

13. 08. 2025. у 09:59

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци

ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.

13. 08. 2025. у 11:24

Коментари (0)

ВРБОВАЊЕ У ТОКУ: Шешељ открио своје мрачне сумње