ЗА ИНВАЛИДЕ 175 МИЛИОНА ДИНАРА: Министарство за рад помаже предузећа за професионалну рехабилитацију
ПРЕДУЗЕЋА за професионалну рехабилитацију и запошљавање особа са инвалидитетом, њих 48, добило је од Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања средства за побољшање услова рада у укупном износу од 175 милиона динара. То је подршка државе развоју конкурентности тих предузећа која запошљавају 957 особа са инвалидитетом.
Фото Одбор за људска права
Министарство је јавни позив реализовало ради унапређења пословања ових привредних друштава и њиховог конкурентнијег иступања на тржишту, чиме се доприноси запошљавању и одржању запослења особа са инвалидитетом и стварању услова за даљи развој економске као и социјалне функције ових привредних друштава.
Додела ових средстава имају за циљ постизање радно-социјалне интеграције особа са инвалидитетом и њиховог равноправног положаја како на тржишту рада, тако и у друштву.
Препоручујемо
НИКАД ЛАКШЕ ДО ЛЕГАЛИЗАЦИЈЕ! Ево које погодности постоје за одређену категорију грађана
28. 12. 2025. у 10:01
ПОЧЕЛА АКЦИЈА УКЛАЊАЊА БОМБЕ КОД ТЦ ГАЛЕРИЈА Дачић: Биће пребачена на Пасуљанске ливаде
28. 12. 2025. у 08:18
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
КАКО ДАНАС ИЗГЛЕДА АЉОША ВУЧКОВИЋ Глумица објавила снимак из позоришта: "Велики и добри наш!"
ГЛУМИЦА Драгана Мићаловић дирнула је пратиоце објавом на друштвеним мрежама, где је поделила емотиван снимак легендарног глумца Аљоше Вучковића из позоришта. На видеу се види како глумац пева на сцени.
28. 12. 2025. у 08:48
Коментари (0)