СВЕ ВИШЕ МЛАДИХ У БОЛНИЦАМА! Доктор Иво Удовичић поручио - Имамо пацијенте између 18 и 25 година!

Танјуг

08. 04. 2021. у 10:58

КОМАНДАНТ Војне ковид болнице на Карабурми, пуковник др Иво Удовичић, изјавио је данас да се у последњих неколико дана примећује благи пад новозаражених корона вирусом, поготово у Београду.

СВЕ ВИШЕ МЛАДИХ У БОЛНИЦАМА! Доктор Иво Удовичић поручио - Имамо пацијенте између 18 и 25 година!

Фото: Принтсцреен

Удовичић је оценио да је то последица добро организоване имунизације, али и мера које се примењују.

Навео је да је у Војној болници на лечењу тренутно 110 пацијената, од којих је 12 на интензивној нези, који су у тешком стању, са тешким пнеумонијама.

- Имамо све више млађе, радно способне популације, имамо пацијенте између 18 и 25 година, њих десетак. Већина је између 40 и 60 година са тешким пнеумонијама и мислим да вакцинацију треба усмерити према тој популацији - рекао је Удовичић за РТС.

Истиче да у болници има и вакцинисаних, али да је реч о занемарљиво малом проценту у односу на укупан број пацијената.

- Нико није умро нити завршио на интензивној. Леже овде јер су старија популација, тешки срчани пацијенти и морамо да их хоспитализујемо да бисмо испратили пнеумонију. Сви су у добром општем стању и углавном отпуштени кући - закључио је Удовичић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

ГРЦИ ШОКИРАЛИ СРБИЈУ: Ево шта се управо десило у Атини (ФОТО/ВИДЕО)