ПРОБА МАЛЕ МАТУРЕ: Осмаци сутра решавају задатке из математике
ПОЛАГАЊЕ пробног завршног испита за мале матуранте почиње сутра у 13 часова - тестом из математике. У суботу у девет часова "заказана" је провера знања из српског, односно матерњег језика, а од 11.30 часова осмаци ће решавати комбиновани тест. комбиновани тест имати истог дана са почетком у 11. 30 часова.

Илустрација Фото: И. Маринковић
Према речима Бранка Ружића, првог потпредседник Владе и министра просвете, науке и технолошког све је спремно за полагање пробне мале матуре.
- Пробни завршни испит треба да омогући ученицима да се упознају са процедурама испита и начином полагања - каже Ружић. - Ученици треба да раде задатке без тензије и без треме. Пробни завршни испит је провера тренутног знања, који треба да покаже колико су спремни и шта је још потребно да евентуално науче како би употпунили своје знање за завршни испит.
Пробни завршни испит одржаће се у школи, у групама не већим од 15 ученика, уз поштовање свих епидемиолошких мера. Тестови се не оцењују, а ђаци имају 120 минута за решавање сваког.
Испитна питања је припремио Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања. Како истиче Бранислав Ранђеловић, директор завода, задаци су ту складу са важећим предметним стандардима у нашем образовном систему, као и са програмима и садржајима предмета који се тестирају.

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)