КАКО СЕ "ПАНЦИР" ПРЕВРНУО КОД ОСТРУЖНИЦЕ? Да ли су људски фактор, или техничка грешка узрок несвакидашњег инцидента
10. 04. 2021. у 07:13
БОРБЕНО возило "камаз" ракетног система ПВО "Панцир С1" Војске Србије преврнуло се јуче ујутру у 7.30 у близини Остружничког моста код искључења за Обреновац, а један војник задобио је лакше телесне повреде.
Повезане вести
ЛАЗАНСКИ САОПШТИО СЈАЈНЕ ВЕСТИ: Страна земља купује српско оклопно возило "Лазар 3"
ТУРКМЕНИСТАН је прва страна држава која је купила српско борбено оклопно возило "Лазар 3".
22. 03. 2021. у 17:56
НОВИ "ЛАЗАРИ 3" СТИЖУ У ВОЈСКУ СРБИЈЕ: Министар Стефановић обишао производне погоне у Великој Плани
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе и министар одбране др Небојша Стефановић присуствовао је данас потписивању уговора Министарства одбране са предузећем „Југоимпорт-СДПР“ за набавку оклопних борбених возила 8x8 „Лазар 3“.
20. 03. 2021. у 14:24
Најновије из рубрике
УПАЉЕН МЕТЕОАЛАРМ, У СРБИЈИ СВЕ ТОПЛИЈЕ: Ево како се понашати током топлотног таласа
У СРБИЈИ је на снази метеоаларм због високих температура, а Института за јавно здравље Србије има и посебне мере којих би се требало придржавати током трајања топлотног таласа како не бисте угрозили или погоршали здравље.
24. 06. 2026. у 12:27
ГРЧКОМ ХАРАЈУ ЛОПОВИ, СРБИ МЕЂУ НАЈУГРОЖЕНИЈИМА: Кофери нестају из аутомобила у секунди методом "тихог обијања" (ФОТО)
ИЗВРШИОЦИ крађа се углавном врло кратко задржавају на месту догађаја, док само обијање аутомобила често траје свега неколико секунди.
24. 06. 2026. у 10:55
РХМЗ ИЗДАО ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ: Овај део Србије у наредна два сата биће на удару пљускова и грмљавине
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод (РХМЗ) издао је хитно упозорење за подручје Бачке на изражене грмљавинске процесе.
24. 06. 2026. у 09:55
СПИСАК ГРАДОВА КОЈИ СУ НА УДАРУ ОПАСНИХ ВРУЋИНА "Батут" издао важно упозорење: Ако осетите ове симптоме, одмах код лекара
ИНСТИТУТ за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић Батут" издао је званичну најаву озбиљног топлотног таласа за период од 23. јуна до 2. јула 2026. године.
24. 06. 2026. у 09:47
ГРОМОВИ "ТУКУ" ОД ЈУТРОС У ОВОМ ГРАДУ: Невреме ће се премештати према југозападу Србије, очекују се велике количине кише
У ВЕЋЕМ делу Србије овог јутра је ведро и топло. Температуре на северу Србије и у Београду су изнад 20 и нису се спуштале испод, због чега је забележена тропска ноћ.
24. 06. 2026. у 08:20
PETAR
10.04.2021. 08:06
TREBA ISPITATI DETALJNO,KAD SU USPELI NA OVOM MESTU NA RAVNOM I LEPOM PUTU DA PREVRNE,A KAKO CE U RATNIM USLOVIMA I VAN ASVALTE U NEKU NEDODIJU
Šator
10.04.2021. 09:27
Ко ради тај и гријеши.... Али да се грешке исправљају, а најбоље кад се учи на туђим... Наравно, овотреба санкционисаати ако је било пропуста, мада није за скидање глава по вертикали... Мада, ако се понавља онда ни такве захвате не треба избјегавати. Још из Месопотамије је познат принцип: ко ради добро награђуј, ко лоше кажњавај и одстрањуј... И онда за резултат не треба да бринеш...
Zoki
10.04.2021. 09:33
Eh,zar treba i moment razmisljati,naravno ukoliko se poznaje mentalitet Balkanca.Konvoj ovakvog tipa vodi komandno vozilo koje odredjuje brzinu ,putanju i obezbedjenje.Takvi konvoji voze se skoro uvek nocu iz vise razloga....ek ko bi ustao tako rano, prestrasno,sta se sve moglo desiti
Šator
10.04.2021. 09:35
Ко ради тај и гријеши.... Али да се грешке исправљају, а најбоље кад се учи на туђим... Наравно, овотреба санкционисаати ако је било пропуста, мада није за скидање глава по вертикали... Мада, ако се понавља онда ни такве захвате не треба избјегавати. Још из Месопотамије је познат принцип: ко ради добро награђуј, ко лоше кажњавај и одстрањуј... И онда за резултат не треба да бринеш...
Goran
10.04.2021. 09:37
Ni vozače nemamo šta reći...
retroaktivan
10.04.2021. 09:39
I sta nam ovo govori. Da su vjerovatno kasnili, i da su onda vozili brze i eto tako to.
Srki
10.04.2021. 09:49
Prevrnuo ga je jer je isao brzo. Na tom vozilu je teret visoko i lakse je za prevrtanje zato treba voditi racun. Tu gde je prevrnut su radovi na putu,postoje znakovi. Na tom putu vozila se krecu zbog radova levom saobraćajnom trakom prema Orlovaci. Tu gde je prevrnut treba da se vrate u desnu saobracajnu traku i tu je nastao problem jer je prebrzo za to vozilo usao prestrojavanje. Ko tu prolazi svaki dan zna o cemu pricam.
Vuk
10.04.2021. 10:59
Саботажа
NEKO IZ MASE
10.04.2021. 11:47
Преврнуло се возило, дешава се- Али којем мозгу из састава Војске је пало на памет да возило које се креће ван борбене ситуације буде наоружано бојевим ракетама? Па замислите да се крене са гвоздикама из Бачке Тополе, са пројектилима и барутним пуњењем у цеви ради извршења гађања на Пасуљанске ливаде. То се ни у рату не ради. Лансери и оруђа се пуне бојевим средствима пред извршење гађања, и у миру и у рату. А штета, штета је немерљива, материјална, морална. БРУКА...
PANTELIJA
10.04.2021. 15:05
Дуго вам је и трајао. Како ли би сте тек скрљали С-400.
miki
10.04.2021. 18:58
Neko mora da ogovara. Nema zataskavanja !! uzeli jedan divizon pancira, 6 orudja. jedan pancir unistili na autoputu. Ostalo 5 orudja. Prosto neverovatno. Kamaz ima snage, ali tu je radar, oruzije, rakete, sistemi. protiv fizike se ne moze.