ДЕСЕТ МЕТАРА ОД СРБИЈЕ, А БЛОКИРАНИ НА ГРАНИЦИ: Наши држављани заробљени на прелазу Табановце, због процедуре целу ноћ у колима (ФОТО)

Ј. Стојковић

11. 04. 2021. у 23:48

СРПСКИ држављани и други странци у транзиту кроз Северну Македонију жале се да су вечерас блокирани на македонско-српској граници и да не могу да напусте земљу због полицијског часа. Они морају да остану у својим возилима до 5 сати ујутро, иако су од своје земље удаљени само 10 метара.

ДЕСЕТ МЕТАРА ОД СРБИЈЕ, А БЛОКИРАНИ НА ГРАНИЦИ: Наши држављани заробљени на прелазу Табановце, због процедуре целу ноћ у колима (ФОТО)

Фото: Приватна архива

- У 19.15 сати ушли смо из Бугарске и стигли смо до граничног прелаза Табановце што смо брже могли, нешто после 20 часова. Када смо ушли у Македонију на граници са Бугарском, тражили смо да нам дају документ да смо у пролазу ка Србији, али речено нам је да нећемо имати проблема да одемо. Позвали смо број 192 у Скопљу и тамо су нас обавестили да ће проблем решити гранична полиција. Полиција је љубазна, али кажу нам да је то процедура и не смеју се оглушити о правила. Послали су телеграм Кризном штабу у Скопљу и ако им дозволи, пустиће нас, а ако не остаћемо овде целу ноћ - рекла је једна жена из Врања за СДК.мк

Фото: Приватна архива

Наши држављани на граници кажу да не представљају опасност од ширења коронавируса јер напуштају земљу и спремни су да плате казну ако држава сматра да су починили прекршај, само да би их пустили. Они се осећају заробљеним, зато што на граници морају да проведу 10 сати без хране и воде и основних хигијенских услова.

Фото: Приватна архива

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

СЛОМ САМООПРЕДЕЉЕЊА: Курти убедљиво изгубио у Ђаковици, Вртини, Качанику...