ДЕТЕ (8) ИЗ ВЛАДИЧИНОГ ХАНА ПРЕМИНУЛО ОД КОРОНЕ: Малишан изгубио животну битку

Д.А.

26. 04. 2021. у 11:35

ПАЦИЈЕНТ Д.П. стар осам година из Владичиног Хана, који је 8. априла примљен на Клинику за дечије интерне болести Универзитетског клиничког центра Ниш, због обостране упале плућа и потврђене инфекције корона вирусом, преминуо је ноћас, саопштили су из Клиничког центра у Нишу.

ДЕТЕ (8) ИЗ ВЛАДИЧИНОГ ХАНА ПРЕМИНУЛО ОД КОРОНЕ: Малишан изгубио животну битку

Фото: Ј. Ћосин

Пацијент је седмог дана од пријема на Клинику за дечје интерне болести, стављен на респиратор и више пута је примао деривате крви и плазму рековалесцената. Због акутног клиничког погоршања, реинтубиран је 25. априла.

- У току ноћи 26.04.2021. дошло је до наглог пада сатурације и срчане фреквенце. Примењене су све мере реанимације али нажалост пацијент није на њих одреаговао. Иначе, пацијент је имао неколико озбиљних придружених болести које су угрожавале његово здравствено стање и пре инфекције Сарс ЦоВ 2, а које су додатно отежале саму инфекцију и допринеле коначном исходу - наводи се у саопштењу Универзитетског клиничког центра у Нишу.

(Блиц.рс)

Ускоро опширније

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - краљице злочина

ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"

КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.

21. 01. 2026. у 16:48

Коментари (1)

ХРВАТСКА НЕЋЕ ДА ИГРА СА СРБИЈОМ У ПОЛУФИНАЛУ! Какав расплет на Европском првенству у ватерполу!