У ЈУНУ СМО БЕЗБЕДНИ АКО УБРЗАМО ИМУНИЗАЦИЈУ: Брнабић- Вакцина је једино што нам омогућава да ставимо тачку на епидемију
ДАНАС пристигли контигент од пола милиона вакцина Синофарм, помоћи ће Србији да убрза процес масовне имунизације и омогућити да се до краја априла достигне више од 37 одсто вакцинисаних, изјавила је премијерка Ана Брнабић.

Фото:Танјуг
- Данас је стигао још један значајан контигент од пола милиона доза Синофарм вакцина и са данашњим контигентом нашој земљи испоручцено је три милиона доза кинеског цепива, чиме је омогућена масовна имунизација у нашој земљи- рекла је Брнабић на Аеродрому Никола Тесла, где је дочекала нови контигент вакцина кинеског произвођача.
Она је додала да је Србији до сада испоручено више од 4,5 милиона доза вакцина против вируса корона, од чега три милиона доза кинеских.
Брнабић је указала да је у Србији прву дозу вакцине против вируса корона примило око 34 одсто пунолетних грађана, а циљ је да се процес масовне имунизације убрза и да до краја априла достигне више од 37 одсто вакцинисаних.
Премијерка је рекла да је у Србији до данас близу 1.950.000 грађана примило прву дозу вакцине, што је око 34 одсто пунолетних грађана, а циљ је да до краја априла буде вакцинисано више од 37 одсто становништва.
Брнабић је истакла да је Београд најуспешнији у масовној имунизацији наводећи да је у општини Стари град првом дозом вакцинисано 61 одсто пунолетних, у општини Савски венац 60 одсто,а у општини Врачар 59 одсто.
- Морамо да убрзамо вакцинацију и у другим деловима Србије како бисмо крај јуна дочекали потпуно безбедни- рекла је Брнабић.
Апеловала је на грађане који се нису вакцинисали да не верују лажним вестима и антиваксерским кампањама и теоријама завере које се, како каже, посебно шире на друштвеним мрежама.
- Вакцина је једино што нас спасава и омогућава да победимо корина вирус и коначно ставимо тачку на епидемију- казала је премијерка.
Амбасадорка Кине у Србији Чен Бо изразила задовољство што се у Србији смањује број новозаражених вирусом корона и истакла да масовна имунизација даје резултате у превенцији и контроли епидемије.
- Посебно ми је драго што кинеска вакцина доприноси процесу масовне имунизације у Србији- рекла је Чен.
Нагласила је да је вакцина важно оружје у борби против вируса и додала да и Кина убрзава процес масовне имунизације иако је, какобкаже, епидемија у тој земљи под контролом.
До сада је у Кини дато више од 220 милиона доза вакцина.
- Надам се да ћемо заједничким напорима победити епидемију и што пре се вратити нормалном животу- рекла је амбасадорка.
Препоручујемо

НОВИ КОНТИНГЕНТ СИНОФАРМА: У Србију стигло још пола милиона кинеских вакцина (ВИДЕО)
26. 04. 2021. у 12:01

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)