ЛЕДЕНА НЕДЕЉА ПРЕД НАМА: Температуре се враћају на нулу - метеоролог објавио детаљну временску прогнозу

МЕТЕОРОЛОГ Weather2Umbrella Ђорђе Ђурић објавио је на свом фејсбук налогу какво нас време чека до краја следеће недеље.

ЛЕДЕНА НЕДЕЉА ПРЕД НАМА: Температуре се враћају на нулу - метеоролог објавио детаљну временску прогнозу

Фото: Депоситпхотос

- У Србији у суботу након облачног јутра са кишом, следи разведравање и то већ ујутро у северним, а до средине дана и у осталим пределима Србије, па ће у наставку дана бити сунчано, али осетно свежије у односу на претходни дан. Дуваће умерен до појачан, на истоку Србије и јак северозападни ветар, после подне у слабљењу. Минимална температура од 6 до 12°Ц, у Београду 10°Ц, максимална дневна од 16 до 20°Ц, у Београду до 18°Ц - написао је Ђурић.

Он истиче да ће недељно јутро бити веома хладно и ведро, у котлинама са маглом.

- Минимална јутарња температура од 0 до 8°Ц, понегде уз приземни мраз. Током дана сунчано и топло, а максимална дневна од 21 до 25°Ц. Југоисточни ветар током дана у појачању. У понедељак и уторак сунчано и веома топло, уз умерен до јак југоисточни ветар, у кошавском подручју и са олујним ударима, на југу Баната и преко 80 км/х. Максимална температура у понедељак од 23 до 27°Ц, а у уторак од 25 до 30°Ц, док ће у Неготинској Крајини бити мало хладније. У среду пре подне сунчано, а после подне и увече са запада повећање облачности, па се очекује пљускови са грмљавином. Максимална температура око 25°Ц. У четвртак променљиво облачно и свежије, уз северозападни ветар. Максимална температура у већини предела биће око 20°Ц - пише Ђурић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

ТРАМП ОБЈАВИО ВУЧИЋЕВ ИНТЕРВЈУ