"МОРАЋЕМО ДА СЕ ВАКЦИНИШЕМО И ДОГОДИНЕ" Немачки вирусолог поручио да нас вирус неће пустити
ШЕФ немачког независног саветодавног вакцинациналног панела, вирусолог Томас Мертенс, данас је рекао да је велика вероватноћа да ће сви морати поново да се вакцинишу следеће године против ковида 19.

Фото: Depositphotos
Мертенс је за новинску групу "Функе" изјавио да тренутно не постоји податак када ће затребати додатне, ''бустер дозе'', а здравствени експерти ће морати да сачекају још неколико месеци да виде да ли заштита од корона вируса слаби код појединих група људи, пренео је АП.
Он је додао да нас "вирус неће пустити" и да вакцинације које су у току неће бити последње.
- У принципу, морамо да се припремимо за могућност да ће свако морати да се имунизује и следеће године - казао је Мертенс.
Близу 30,4 милиона људи у Немачкој, односно 36,5 одсто популације је примило најмање једну вакцину до петка.
Више од девет милиона, односно 10,9 одсто популације је ревакцинисано.
Препоручујемо

УСКОРО КОНАЧНА ОДЛУКА: Британија размишља о завршној фази ублажавања мера
16. 05. 2021. у 12:50

ИНТЕРВЕНЦИЈА ПОЛИЦИЈЕ У БАРСЕЛОНИ: Спречено масовно окупљање на централним улицама
16. 05. 2021. у 11:52

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!
ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.
20. 07. 2025. у 15:05

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)