ДОМАЋА ПРОДУКЦИЈА У ЕКСПАНЗИЈИ: Велики интерес за српску кинематографију на сарајевском фестивалу
СРПСКА кинематографија је у континуираном развоју, о чему сведоче подаци о скоку извоза аудиовизуелних и сродних услуга, који је порастао са 60 милиона евра у 2017. на 114 милиона евра у 2021, док је увоз тих услуга, у истом периоду, порастао са 34, 6 на 111 милиона евра, истакнуто је на панелу „Мехур или бум?“.

Панел дискусија „Мехур од сапунице или бум?“
Студија случаја развоја капацитета и инфраструктуре продукције Србије“ “који је у организацији Привредне коморе Србије одржан на филмском фестивалу у Сарајеву, ради представљања и промоције српске кинематографије и унапређења регионалне сарадње.
Захваљујући труду и доброј сарадњи свих актера у овој индустрији, годинама и деценијама пре него што су стартовали подстицаји Владе, уз подршку Филмског центра и ПКС, кроз преговоре са Владом, дошло се до одобравања подстицаја и као директну последицу имамо раст филмске и ТВ продукције у земљи, како домаће тако и услужне, указала је Вида Самарџић, секретарка Удружења за креативну индустрију ПКС.
Продуцент Игор Турчиновић истакао је да је, када је реч о оцени експанзије српске кинематографије, пре у питању „биг-бенг“ развој, јер је изнад свих очекивања. Гордан Матић, директор Филмског центра Србије изразио је наду да је аудиовизуелни сектор и кинематографија препознат од стране државе, јер је у питању економски битан део наше привреде,
„Оно што је сада неопходно јесте добар баланс између онога што су сервиси за стране продукције и нашег ауторског филма и серије, како се не би угрозила уметничка продукција.
Препоручујемо

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (0)