„Čadež talk": Гост Александар Kостић о преузимању бизниса од оца и сналажењу у улози која је прерано дошла
ДРУГА емисија „Čadež talk" аутора и водитеља Марка Чадежа, председника Привредне коморе Србије, приказана је синоћ на Јуроњуз (Euronews) Србија, као наставак разговора са председником МK Групе Александром Kостићем, сином привредника, филантропа и оснивача ове компаније Миодрага Kостића.
![„Čadež talk: Гост Александар Kостић о преузимању бизниса од оца и сналажењу у улози која је прерано дошла „Čadež talk: Гост Александар Kостић о преузимању бизниса од оца и сналажењу у улози која је прерано дошла](/data/images/2025-01-13/563052_pks_fmob.jpg)
Фото: ПКС
Александар Костић говорио је о преузимању вођења бизниса од свог оца.
- У тренутку кад сам преузимао имао сам сјајно руководство МК групе, дакле нисам то био само ја - каже Костић.
Говорећи о даљој стратегији компаније, истиче да се времена мењају и да је неопходно стално прилагођавање.
- Не желим бизнисе који немају перспективу, где сматрам да сам чично и са менаџментом дошао до неког краја и да не можемо да их унапређујемо, већ да то мора да преузме нека мултинационална фирма која има бољу технологију од нас. То не желим. Желим да будем у оним индустријама у којима можемо да направимо промену, разлику, где можемо да се развијамо - рекао је.
Каже да је Група у последњих неколико година понајвише фокусирана на финансије јер се доста капитала и новца усмерило на финансијски сектор, те да ту види прилику.
- Шта ће бити за 15 година од данас, не могу да предвиђам. Наша стратегија коју је мој отац покушао да направи каже Bank from Adriatic for Adriatic и да бисмо то били истински, морамо бити једна од топ три банке на свим ex-YU тржиштима. И ми ћемо то бити за пет, шест, седам година - не знам тачно када, али у неком периоду ћемо бити међу топ три банке сваке земље бивше Југославије. Када будемо дошли дотле онда ја могу да кажем да ли можемо да постанемо велика банка у Аустрији, Индонезији, Вијетнаму, односно некој од брзорастућих земаља, да ли имамо digital edge развијен па да одемо и тамо покушамо да урадимо нешто. До тог момента, то је стратегија - наводи Костић у разговору са председником ПКС Марком Чадежом.
Целу емисију и разговор Марка Чадежа и Александра Kостића можете погледати на линку:
![СЕРГЕЈ ТРИФУНОВИЋ О ПРОДАЈИ СББ-А: Добра је фора да се на крају продаш фирми с којом си водио рат СЕРГЕЈ ТРИФУНОВИЋ О ПРОДАЈИ СББ-А: Добра је фора да се на крају продаш фирми с којом си водио рат](/data/images/2020-11-25/41908_sergejtrifunovic0420022020_kf.jpg?time=1739359130)
СЕРГЕЈ ТРИФУНОВИЋ О ПРОДАЈИ СББ-А: Добра је фора да се на крају продаш фирми с којом си водио рат
ГЛУМАЦ и бивши председник Покрета слободних грађана Сергеј Трифуновић коментарисао је продају бизниса Драгана Шолака у Србији.
12. 02. 2025. у 12:02
![ОТКРИВЕН УЗРОК СМРТИ СРПСКЕ ПЕВАЧИЦЕ: Преминула у колима Хитне помоћи ОТКРИВЕН УЗРОК СМРТИ СРПСКЕ ПЕВАЧИЦЕ: Преминула у колима Хитне помоћи](/data/images/2025-02-12/572152_jasna-bosnjakovic-nikad-nije-kasno_kf.jpg?time=1739372786)
ОТКРИВЕН УЗРОК СМРТИ СРПСКЕ ПЕВАЧИЦЕ: Преминула у колима Хитне помоћи
ЈАСНА Бошњаковић, певачица и некадашња учесница шоуа „Никад није касно“, преминула је изненада у 48. години, на путу ка болници.
12. 02. 2025. у 16:05
![3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: Томпсон - то није будала! Наши хероји су давно починили масакр, а чији смо ми? 3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: Томпсон - то није будала! Наши хероји су давно починили масакр, а чији смо ми?](/data/images/2025-02-11/571873_vedrana-rudan-zoran-milanovic-marko-perkovic-tompson-foto-yt-printscreen-profimedia-ata-images-2_kf.jpg?time=1739290351)
3 МИЛИОНА СЛЕПАЦА У ХРВАТСКОЈ: "Томпсон - то није будала! Наши 'хероји' су давно починили масакр, а чији смо ми?"
"ЧИЈИ смо ми? Питајте Загребачку банку, Привредну банку, питајте Хрватску народну банку... Питајте све оне који нам се свакодневно церекају са свих портала и реците, имате Хрватску."
11. 02. 2025. у 17:12
Коментари (0)