НЕЗАКОНИТО ПОЛОВИНА ДИРЕКТОРА: Примена Закона о јавним предузећима спорна због в. д. стања

У више од половине предузећа чији је оснивач Република Србија уопште немамо законитог директора и в. д. директора. Ово је показало истраживање о примени Закона о јавним предузећима, које је спровела организација "Транспантеност Србија".

НЕЗАКОНИТО ПОЛОВИНА ДИРЕКТОРА: Примена Закона о јавним предузећима спорна због в. д. стања

Фото Танјуг

- Та су предузећа изложена огромној опасности од могућих штета, јер одлуке доносе особе које немају већа права од нас грађана - истакао је Немања Ненадић из "Транспарентности". - Тих 18 предузећа воде људи којима је мандат престао по сили закона.

Према његовим речима, чак 16 предузећа чији је власник држава, од 2012. до данас, ни дан нису имали директора изабраног на јавном конкурсу. Често се само ротирају људи са в. д. функцијама. Било кога да поставе, само да имамо законите в. д. директоре.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ЗЛАТНА БАЈКА О ХУМАНОСТИ: Фондације  Mozzart , НОРБС Плус и Небојша Миловановић заједно за Тиршову