УГОВОРИ СА ГРАЂАНИМА ЗА ЗАМЕНУ СТОЛАРИЈЕ У АВГУСТУ: Неће бити надувавања цене радова
СЛЕДЕЋЕ недеље Министарство енергетике потписаће уговоре са 66 локалних самоуправа за реализацију радова на енеретској санацији домаћинстава.

Фото: Depositphotos
Половину новца за ову намену обезбеђује држава. Ово је данас казала министарка енергетике Зорана Михајловић, истичући да се очекује да општине и градови прве уговоре са грађанима потпишу у августу.
- До почетка грејне сезоне, један број домаћинстава би те радове требало и да заврши - рекла је Михајловићева за телевизију К1. - Када Министарство потпише уговоре са јединицама локалне самоуправе, оне ће расписати два јавна позива, један намењен компанијама које ће да раде те послове, а други грађанима.
Она истиче да ће се фирме на овај начин бирати како не би било надуваних цена, а биће одређен и максималан износ. Свака локална самоуправа дужна је да јавно саопшти које компаније у њиховом граду могу да раде замену столарије.
Михајловићева је најавила да ће због великог интересовања у септембру Министарство расписати још један јавни позив. Како је додала, очекује да следеће године око 150 милиона евра уђе само у тај процес подизања енергетске ефикасности.

ШОК ОТКРИЋЕ, ЕВО КО ВОДИ ОБОЈЕНУ РЕВОЛУЦИЈУ У СРБИЈИ! Вучићевић разоткрио блокадерско-криминалну хоботницу, у све умешан ректор Ђокић!
ГЛАВНИ уредник Информер ТВ Драган Ј. Вучићевић открио је шокантне податке о медијско-политичкој, блокадерској криминалној хоботници која се крије иза покушаја изазивања грађанског рата у Србији.
20. 07. 2025. у 15:05

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (1)