ВЕЋИНА ПОСЛОДАВАЦА ЗА ВЕЋИ МИНИМАЛАЦ: Шта показују резултати анкете Уније послодаваца
ВЕЋИ минималац спремно је да исплати 63 одсто послодаваца.

Илустрација / Новости
Ово су резултати последње анкете Уније послодаваца, коју традииционално организују уочи почетка преговора о минималној цени рада. Прошле године повећање најнижих плата било је спремно да прихвати свега 15 одсто њих.
То је повећање и у односу на претходне године, када је подршку повећању дало 43 одсто (2018.) и 46 одсто (2019. године).
Истовремено, предузетници упозоравају да је за значајнији раст минималне зараде неоподно испунити неколико услова, а који се тичу финансијског растерећења привреде. На врху листе ових захтева, је умањење пореза и доприноса на зараде.

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу
ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.
13. 08. 2025. у 09:59

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)