У ЗЛАТУ 36,7 ТОНА: Девизне резерве Србије

18. 08. 2021. у 15:25

СРБИЈА 12,6 одсто девизних резерви држи у злату, што је и даље испод просека развијених земаља од 19,4 посто.

У ЗЛАТУ 36,7 ТОНА: Девизне резерве Србије

Златне полуге

Све златне резерве налазе се у земљи. Народна банка Србије ће, како најављује, бити опрезна око будућих куповина злата. То ће зависити од потребе да се пре свега подржи привреда, а када се задовоље потребе стабилности државе, онда вишак резерви може да се остави у злату.

Резерве злата су тешке 36,7 тона и све количине које су куповане од некадашњег РТБ Бора и "Зиђина" плаћене су у динарима, навела је она. Већ наредн егодине златне резрве Србиеј би могле да достигну и 50 тона.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година (ФОТО)

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)

ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.

23. 05. 2025. у 18:06

Коментари (0)

СТАЗЕ КОСМЕТА - ЂАКОВИЦА: Ко срцем мрзи тај је у затвору, ми смо на слободи... (ВИДЕО)