ВУЧИЋ НАЈАВИО: Стопа раста до 7,5 одсто, имаћемо основу за повећање плата и пензија

Татјана Марковић

08. 09. 2021. у 18:41

У ОБРАЋАЊУ јавности председник Србије Алаксандар Вучић нагласио је да нас интересују само економија и сарадња.

ВУЧИЋ НАЈАВИО: Стопа раста до 7,5 одсто, имаћемо основу за повећање плата и пензија

Foto: Printskrin

 До краја године према његовим речима стопа раста око 7 одсто. Разговарали смо и са заводом за статистику, , очекујемо да буде и чак и 7,5 одсто.

- Тиме бисмо имали основу за одрживо повећање плата и пензија. Наш циљ је да држимо стопу јавног дуга до 60 одсто. Свега неколико земаља има мању стопу јавног дуга од Србије. Верујем да ћемо 1. децембра имати започету изградњу 10 ауто-путева и брзих саобраћајница и то је рекорд у Европи- рекао је председник.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа

ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа

МИНИСТАРСТВО пољопривреде Србије апеловало је недавно на све сточаре, ветеринаре и друге актере у сектору сточарства да предузму све неопходне мере како би спречили потенцијални унос болести слинавке и шапа у Србију и буду максимално одговорни.

08. 04. 2025. у 14:48 >> 18:42

Коментари (6)

УКРАЈИНА ЗГРОЖЕНА: Због оног што се догодило у Београду - Русија пресрећна, а Украјинци не могу да дођу себи