ЧАДЕЖ ПОЗВАО ПРИВРЕДНИКЕ НА ЕКСПО ДУБАИ: Огромна шанса за нове послове и инвестиције
ОКО две стотине привредника из Србије, већ током прве две седмице Светске изложбе Експо 2020 Дубаи, имаће прилику да представе иновативне производе, повежу се са добрим компанијама и пронађу партнере, рекао је председник Привредне коморе Србије Марко Чадеж и позвао мале и средње фирме да се пријаве за учешће на овој престижној глобалној манифестацији.

Марко Чадеж / Фото Новости
- Уверен сам да ће од почетка октобра Дубаи бити право место за нове инвестиције и нове послове, и прилика да српска привреда покаже фантастичне иновативне производе и решења. Већ у првим тематским недељама, посвећеним Клими, Биодиверзитету и Свемиру биће презентована модерна решења, од иновативних превозних средстава до балистичких падобрана и најновијих технологија у пољопривреди - рекао је Чадеж.
- Финализујемо радове на српском бизнис хабу који ће током 6 месеци, колико траје Експо у Дибаију, практично бити кућа српске привреде, привредници ће овде моћи да организују састанке, презентације, изложе своје производе, а и да се одморе - рекао је данас Чадеж приликом обиласка завршних радова на хабу Србије.
- Желим да охрабрим мале и средње компаније које имају иновативне производе и услуге, да се пријаве и постану део српског бизнис хаба и наше породице која ће овде шест месеци правити нову вредност и нове послове - истакао је Чадеж.
Како је објаснио, доста тога је урађено да би се малим и средњим фирмама омогућило да учествују на изложби у Дубаију и представе своје идеје. Обезбеђене су бесплатне авио карте за чартер летове, бесплатни локални трансфери, смештај по повлашћеним ценама у одабраним хотелима, бесплатно коришћење ПКС простора у слободној зони Dubai South.
Препоручујемо

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."
ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.
13. 05. 2025. у 16:57
Коментари (0)