ПОСАО ЧУВА КУЋУ: Република Српска и Србија покушавају да зауставе миграције из погрничних предела

22. 09. 2021. у 22:50

КОМПАНИЈА "Економик" из Београда већ производи грађевинске контејнере у Сребреници.

ПОСАО ЧУВА КУЋУ: Република Српска и Србија покушавају да зауставе миграције из погрничних предела

Фото: Танјуг/Д. Поповић

Потписали су уговор којим је предвиђено да покрену погон за профиле у Братунцу. Заинтересоване за улагања у Републику Српску су и Нафтна индустрија Србије, "Неопланта", "Галенс", "Делта" и "Цептер". И они су јуче имали састанак са надлежнима из Републике Српске.

Конференција "Инвестициони потенцијали Републике Српске" одражана је  у Привредној комори Србије. Окупила је представнике обе државе и 40 српских компанија.

Улагање У будуће слободне зоне у пограничном пордучју између Србије и Републике Српске могло би да заутави исељавање људи и пражњење ових простора. Надлежни обе земље зато позивају наше компаније да своје производне погодне подигну у некој од општина од Братунца до Бијељине, или Требињу и њиховим житељима обезбеде плату. За узврат могу да рачунају на подршку обе стране.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа

ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа

МИНИСТАРСТВО пољопривреде Србије апеловало је недавно на све сточаре, ветеринаре и друге актере у сектору сточарства да предузму све неопходне мере како би спречили потенцијални унос болести слинавке и шапа у Србију и буду максимално одговорни.

08. 04. 2025. у 14:48 >> 18:42

Коментари (0)

РУСИЈА ШОКИРАЛА ПЛАНЕТУ! Светски моћници не могу да верују шта су Руси управо урадили