ФИРМЕ ПРИЈАВЉУЈУ ПРОСТОР: Пореска управа позива привреду
ОД 1. октобра посредством портала еПорези, порески обвезници ће моћи да пријављују пословни простор и пословне просторије у којима обављају делатност за коју је неопходно поседовање фискалног уређаја.
Фото: Н. Скендерија
Обавеза обвезника фискализације је да пре почетка коришћења електронског фискалног уређаја за издавање фискалних рачуна, Пореској управи електронским путем доставе податке о пословном простору и пословним просторијама ради генерисања јединствене ознаке, како би могли да започну процес еФискализације.
Рок за пријаву података о пословном простору и пословним просторијама почиње 01. октобра 2021. године. Обвезник фискализације податке о пословном простору и пословним просторијама доставља Пореској управи подношењем пријаве путем портала еПорези. Након провере достављених података, Пореска управа одлучује о пријави у року од три дана од дана подношења. О томе доставља обавештење подносиоцу пријаве у електронском облику. Обавештење садржи јединствену ознаку пословног простора и пословне просторије, која ће се користити у електронском фискалном уређају.
Препоручујемо
ЛЕПЕ ВЕСТИ ЗА НОВУ ГОДИНУ: Расту просечне пензије и плате, минималац скаче на 650 евра
27. 12. 2025. у 16:57
ЗЛАТО УВЕК ВРЕДИ, АЛИ ИМА И ВРЕДНИЈЕ: Овај метал је апсолутни хит на тржишту
27. 12. 2025. у 16:37
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (0)