ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ ЗА СРБИЈУ: ММФ повећао прогнозу раста БДП-а наше земље
МЕЂУНАРОДНИ монетарни фонд је повећао прогнозу раста бруто домаћег производа Србије за ову годину на 6,5 посто, односно за 0,5 процентних поена у односу на своју пројекцију из јула.
ММФ
У новом, јесењем Извештају о светским економским изгледима, чије је представљање управо у току, ММФ предвиђа да ће раст Србије у идућој години износити 4,5 одсто, а у 2023. години 4,0 процента.
Дефицит текућег рачуна Србије ће, према прогнози ММФ-а, износити у овој години 4,1 посто, а у наредне две године ће се благо повећати на 4,4, односно на 4,6 одсто, респективно.
Фонд процењује да ће инфлација у текућој години износити у нашој земљи 3,0 процента, након чега ће се догодине спустити на 2,7 посто, док стопу незапослености види на нивоу од 8,4 посто у овој години, а у наредној очекује њен пад на 8,0 процената.
Препоручујемо
ВУЧИЋ: Добили смо понуде за фабрику у Лучанима, али нећемо да је продајемо
12. 10. 2021. у 12:00
ВУЧИЋ О ЕНЕРГЕТСКОЈ КРИЗИ: Сви смо у проблему - Нећемо дозволити кризу у нашој земљи
12. 10. 2021. у 11:49
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска
РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.
14. 11. 2025. у 16:54
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (0)