МИНИСТАРКА МАТИЋ: Продужава се рок за ваучере за Италију, Бугарску, Шпанију - Моћи ће да се искористе и следеће године
МИНИСТАРКА трговине, туризма и телекомуникација тврди да није тачно да је искоришћено само 50 одсто заменских ваучера за путовања, већ да тај проценат износи 70 и навела је да ће неке земље продужити рок важења ових ваучера, а неке неће.
Фото М. Анђела
Матићева је гостујући на РТС-у навела да је од свог грчког колеге добила информацију да њихова уредба о заменским путовањима неће бити продужена.
- У Грчку се могло путовати, а летос нисте могли да нађете лет за Турску колико су били пуни чартер летови. Морамо направити разлику између дестинација где је било могуће путовати и где није - рекла је Татјана Матић.
Поручила је да ће бити продужен рок за заменска путовања у земље где нису признавали наше сертификате о вакцинацији.
Матићева је поновила да ће туристима који нису успели да реализују ваучере туристичке агенције морати да врате новац, а агенцијама које нису ликвидне помоћи ће се уредбом коју Министарство припрема.
Њена суштина је у томе да ће се агенцијама омогућити да код Фонда за развој добију повољне кредите за ову намену.
Препоручујемо
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)