НАРОДНА БАНКА СРБИЈЕ САОПШТИЛА: Бруто девизне резерве 16,3 милијарде евра

Б. Ца.

12. 11. 2021. у 14:11

БРУТО девизне резерве Народне банке Србије су на крају октобра, износиле 16,3 милијарде евра. У протеклих годину дана повећане су за 3,2 милијарди евра.

НАРОДНА БАНКА СРБИЈЕ САОПШТИЛА: Бруто девизне резерве 16,3 милијарде евра

Фото: Depositphotos

На крају октобра бруто девизне резерве биле су за 524,7 милиона евра ниже него на крају претходног месеца, док су нето девизне резерве на крају октобра износиле 13,9 милијарди евра и биле су мање за 387,1 милион евра него на крају претходног месеца. 

Обим реализоване трговине девизама на међубанкарском девизном тржишту у октобру износио је 593,6 милиона евра и био је за 15,9 милиона евра већи него у претходном месецу - кажу у НБС.

- У првих десет месеци ове године, у међубанкарској трговини реализовано је укупно 5,29 милијарди евра. У октобру, као и од почетка ове године, вредност динара према евру готово је непромењена. Народна банка Србије је на међубанкарском девизном тржишту у октобру нето продала 140 милиона евра. Од почетка године, НБС је нето купила 960 милиона евра. 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска

РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.

14. 11. 2025. у 16:54

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

Штедња у Unicredit Банци уз каматну стопу од чак 3,60%