НИС: Настављено са улагањима у развој
КОМПАНИЈА НИС је у 2021. години значајно унапредила финансијске резултате и ово је за компанију период стабилизације након кризе у прошлој години, рекао је Вадим Смирнов, заменик генералног директора НИС-а за односе са државним органима и корпоративне комуникације.
Фото: Промо
- После турбулентне 2020. године, која нам је донела бројне неочекиване изазове и у пословном и у приватном животу, за нас је ово период стабилизације. Пре свега, значајно су побољшани макроекономски параметри и ми сведочимо расту цена нафте и опоравку потражње за нафтним дериватима широм света. Такође, у НИС-у смо наставили са спровођењем мера за повећање оперативне ефикасности и оне дају значајне резултате. У периоду јануар-септембар њихов ефекат на показатељ ЕБИТДА је 1,8 милијарди динара, што значи да наш пословни модел и финансијска дисциплина дају резултате - рекао је Смирнов у интервјуу за магазин „Недељник“.
Он је додао да је НИС прошле године за девет месеци забележио финансијски губитак, а да је сада нето добит 13,3 милијарди динара.
- Показатељ ЕБИТДА, као важан показатељ профитабилности, износи 38,2 милијарде динара што је 3,7 пута боље од прошлогодишњег резултата, али и више од оствареног у истом периоду 2019. године. Поред тога, наставили смо са значајним улагањем у капиталне пројекте и инвестирали више од 13 милијарди динара у развој НИС-а - рекао је Смирнов и додао да је због нестабилности на тржишту и пандемије корона вируса која још траје прерано рећи да је криза прошла.
Он је додао да компанија прошле године, упркос кризи, није одустала од улагања у развој заједнице, а да је од 2009. године у друштвено одговорне пројекте уложила више од 4,1 милијарде динара.
- Тајна наше успешне сарадње са заједницом је у нашој спремности да саслушамо потребе пријатеља на локалу. Од 2009. године спроводимо програм „Заједници заједно“ у 12 локалних заједница широм Србије и до сада смо заједнички реализовали више од хиљаду пројеката вредних више од 1,4 милијарде динара. У томе имамо значајну подршку Владе Србије и ресорних министарстава. Иако је 2020. година била изузетно тешка за нас, нисмо одустали од пројеката које реализујемо годинама. Потребе заједнице су значајне и разноврсне и ми настојимо да им изађемо у сусрет из године у годину. Уосталом, пријатеље не напуштате онда када им је потребна подршка, већ сте тада највише уз њих - рекао је Смирнов.
Према његовим речима, НИС са научним и образовним установама остварује сарадњу у оквиру програма „Енергија знања“.
- Изузетно смо поносни на овај програм, а стипендирање студената је његов важан део. Подршка студентима је, заправо, наше улагање у развој високообразованог кадра за потребе компаније, а са друге стране тиме омогућавамо да млади стручњаци остану у земљи. НИС стипендира српске студенте у Србији и Руској Федерацији и до сада је подржано око 130 студената, од којих је више од 50 већ запослено у компанији - рекао је Смирнов и додао да ће са тим улагањима бити настављено и у будућности.
Препоручујемо
ДРУГИ ПОКУШАЈ ПРОДАЈЕ СТУП „ВРШАЦ“: Цена повећана, понуде се примају до 21. априла
10. 03. 2026. у 19:37
МИНИСТРИ ЕНЕРГЕТИКЕ Г7: Одложили одлуку о ослобађању стратешких резерви
10. 03. 2026. у 17:10
ПОСЛЕДИЦЕ НАПАДА НА ИРАН: Санкције против Русије изгореле у Ормуском мореузу
10. 03. 2026. у 16:57
"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!
СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!
10. 03. 2026. у 18:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)