МИНИСТАР МОМИРОВИЋ: Један мали корак како бисмо Сврљиг подигли у сваком смислу

23. 11. 2021. у 12:54

У СВРЉИГУ настављамо инвестиције у комуналну инфраструктуру и еколошке пројекте, који су апсолутни приоритет у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре и Влади Републике Србије, истакао је министар Момировић на данашњем отварању радова у оквиру пројекта "Чиста Србија" у Свљигу.

МИНИСТАР МОМИРОВИЋ: Један мали корак како бисмо Сврљиг подигли у сваком смислу

Фото: МИНИСТАРСТВО ГРАЂЕВИНАРСТВА, САОБРАЋАЈА И ИНФРАСТРУКТУРЕ

У општини Сврљиг у оквиру пројекта "Чиста Србија" биће изграђено 6.040 метара канализационе мреже и једно постројење за прераду отпадних вода које ће обухватити 7.000 становника.

- Овде данас покрећемо радове на канализационој инфраструктури, изводимо шест и по километара, а после ћемо изградити постројење за пречишћавање отпадних вода како би Сврљиг добио шансу да своју комуналну инфраструктуру има као развијене земље Средње Европе. Када поставимо канализациону инфраструктуру, урадићемо нови асфалт, што је још један мали корак како бисмо Сврљиг подигли у сваком смислу са стандардом живота за њихове грађане - рекао је Момировић.

Председник општине Сврљиг Мирослав Марковић истакао је да је почетак пројекта "Чиста Србија" у Свљигу показатељ политике једнаког развоја Србије, у којој се не праве разлике између већих и мањих пројеката, као и локалних самоуправа.

- Ми смо општина која жели да ради на развоју туризма. Овом фабриком унапређујемо заштиту животне средине на највиши ниво, што је Сврљиг деценијама уназад покушавао да уради - казао је Марковић.

Рок за завршетак радова је максимум 39 месеци, укључујући пробни рад. Укупна вредност пројекта у Сврљигу је 4.518.967 евра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.

13. 11. 2025. у 15:48

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата

ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.

13. 11. 2025. у 18:15

Коментари (0)

Штедња у Unicredit Банци уз каматну стопу од чак 3,60%