СИНИША МАЛИ: Потврђена оцена кредитног рејтинга Србије

Novosti online

10. 12. 2021. у 22:46

ЗАХВАЉУЈУЋИ снажном економском расту, агенција за оцену кредитног рејтинга Standard and Poor’s, у извештају који је објављен вечерас, поправила је изгледе за даље повећање кредитног рејтинга са стабилних на позитивне и потврдила оцену кредитног рејтинга Републике Србије на нивоу „ББ+“, саопштио је министар финансија Синиша Мали.

СИНИША МАЛИ: Потврђена оцена кредитног рејтинга Србије

Фото: Танјуг

-. Агенција истиче да ће се у наредних годину дана створити објективни услови за повећање кредитног рејтинга на инвестициони ниво уколико се надмаше пројектована очекивања прилива од страних директних инвестиција, стопе раста и учешћа јавног дуга у бруто домаћем производу.

Структурна побољшања привреде подржана мерама економске политике дала су резултате већ у првој половини 2021. године. То је један од главних разлога ревизије очекиваног раста бруто домаћег производа у 2021. години на 7%, док се у 2022. години пројектује раст од преко 4%. Као основне покретаче раста Агенција наводи јавне инвестиције и приватну потрошњу - навео је министар на Инстаграму.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Патила сам, нисам имала среће у љубави: Тања Бошковић искрено - Фрајери су ме остављали брзо, без објашњења