МИНИСТАР МОМИРОВИЋ У НОВОМ САДУ: "Наш циљ је да 1. марта пустимо брзу пругу" (ФОТО)

Новости онлине

18. 12. 2021. у 13:04

НАЈБОЉИ инжењери, пуно радника, две кинеске и једна руска компанија, као и велики број домаћих компанија, укључено је у пројекат, јер је наш циљ да 1. марта пустимо саобраћај на брзој прузи од Београда до Новог Сада.

МИНИСТАР МОМИРОВИЋ У НОВОМ САДУ: Наш циљ је да 1. марта пустимо брзу пругу (ФОТО)

Фото: Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре

То је рекао данас министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томислав Момировић, који је заједно са градоначелником Новог Сада, Милошем Вучевићем, обишао радове на изградњи подвожњака у Кисачкој улици, у Новом Саду, у оквиру пруге за велике брзине Београд – Нови Сад – Суботица.

Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Томислав Момировић истакао је да овако захтевни грађевински подухвати какав је изградња брзе пруге од Београда до Новог Сада захтевају затварање улица у једном временском периоду. Нагласио је да је ово пројекат који траје неколико година, да за сада нема кашњења, али и да сви дају све од себе како би се максимално убрзали радове.

Фото: Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре

- Ова пруга ће за неколико година спојити Нови Сад и Суботицу, са Будимпештом и Мађарском, а реч је највероватније о најкомплекснијем инвестиционом подухвату. Реалност је да у нашој земљи возови иду доста споро, а ми очекујемо да за неколико месеци од Београда до Новог Сада путујемо 30 минута и да возови на овој деоници саобраћају брзином од 200км/ч. Када пустимо ову брзу пргугу она ће бацити потпуно другачије светло на саобраћајну комуникацију између Београда и Новог Сада. Ви ћете моћи да у Београду седнете у воз и да за пола сата дођете до центра Новог Сада, у возовима какви постоје само у Швајцарској, Немачкој, Шпанији и у још неколико земаља у свету - изјавио је министар Момировић.  

Фото: Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре

Министар Момировић је додао да се радови не заустављају и да се наставља са изградњом потпуно нове инфраструктуре у Србији. Гради се офанзивно и на Фрушкогорском коридору, за неколико месеци креће се и са пројектом од Бачког брега ка Накову, односно од Сомбора до Кикинде, чиме ће бити спојена та два града, али и Бечеј, Кула, Црвенка. Додао је да је обим инвестиција у инфраструктуру који се тренутно спроводи рекордан и да се он не може мерити ни са једним инвестиционим таласом у прошлости.  

Радови на изградњи подвожњака у Кисачкој улици се реализују у оквиру изградње треће деонице брзе пруге, на релацији Нови Сад – Суботица. Имајући у виду  да досадашњи мост у Кисачкој улици није задовољавао стандарде за саобраћај возова за велике брзине до 200 км/сат, пројектом је предвиђено рушење постојећег и изградња новог моста на овој локацији.  

- Градилиште у Кисачкој улици је тренутно једно од највећих градилишта у Новом Саду. Ово данас што видимо наставак је једне од најважнијих саобраћајница не само за железнички, већ и за свеукупни саобраћај у Републици Србији - изјавио је градоначелник Новог Сада, Милош Вучевић.  

Фото: Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре

Нови подвожњак у Кисачкој улици налази се на брзој прузи Београд – Нови Сад и удаљен је око један километар од железничке станице Нови Сад, у правцу Београда. Самим тим динамика завршетка радова на овом објекту усклађена је са завршетком радова и пуштањем у саобраћај  новоизграђене пруге за велике брзине Београд – Нови Сад. Нови троколосечни подвожњак у близини железничке станице у Новом Саду биће укупне дужине око 41 метар, висине око четири и по метра и шиповима дубине око 20 метара. Радове изводи конзорцијум кинеских компанија „Цхина Раилwаy Интернатионал“ и „Цхина Цоммуницатионс Цонструцтион Цомпанy“, који ради на изградњи пруге за велике брзине између Новог Сада и Суботице. 

БОНУС ВИДЕО: БИО ЈЕ БИСЕР БЕОГРАДА - На данашњи дан 1934. године отворен је Мост краља Александра

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Потврђена идиоткиња! Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: Фашистички олош, издала бираче

"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"

ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.

22. 04. 2026. у 08:44

Коментари (1)

Највеће појачање на свету! Цела планета прича о фудбалеру из Србије (ВИДЕО)