НЕВЕРОВАТНА СЦЕНА НА МОРУ КОД ШАНГАЈА: Свет са стрепњом гледа на Исток, ове "тачкице" прете да постану глобални проблем (ФОТО)
ЗБОГ драстичног пораста броја заражених корона вирусом у Кини, настали су велики проблеми у бродском саобраћају на прилазима једној од најважнијих светских лука - Шангају. Ти проблеми прете да изазову ланчану реакцију и прелију се на целу планету.
Фото: Shutterstock/Илустрација/Твитер/@ScottGottliebMD
У Шангају је од марта 2022. забележено више од три милиона заражених корона вирусом, па је у граду уведен "супер карантин", због чега чак 470 теретних бродова чека на прилазима луци.
Бродови су почели да се постројавају испред луке након што су власти прошлог месеца увеле "локдаун" широм града како би контролисале ширење ковида. Због успореног рада најпрометније луке на свету погођен је глобални ланац снабдевања.
Слике са веб-сајта "Марин Трефик", који прати тренутне позиције пловила у међународним водама, показују невероватну гужву која је настала у водама око кинеске луке.
Теретни бродови у транзиту су представљени зеленим тачкама на слици, док су танкери представљени црвеном бојом.
За сада не постоје назнаке да ће се воде око Шангаја "рашчистити", док у самом граду влада забринутост због економских последица новог, строгог "локдауна".
БОНУС ГАЛЕРИЈА: Чернобиљ - некад и сад
БОНУС ВИДЕО: СЕРИЈА ВАЗДУШНИХ УДАРА - Израел удара на појас Газе као одговор на ракетни напад
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)