ПЕТ ЕВРА ЗА ЛИТАР УЉА У НЕМАЧКОЈ: Трговци неће да га продају због превисоке цене
ЛИТАР сунцокретовог уља у Немачкој кошта и до пет евра, а једна трговина је одлучила да га због високе цене више не продаје.

Фото Танјуг
Подружница трговачког ланца „Едека“ у Тренделбургу (покрајина Северни Хесен) више не жели да продаје уље по таквим ценама и већ су истакли натписе на којем пише како не продају уље.
- Нисмо очекивали како ће се ситуација развити у смеру у којем се развила. На полицу с уљем смо поставили натпис с објашњењем зашто више не продајемо уље. Нећемо продавати сунцокретово уље за 4,99 евра по литри. Ограђујемо се од ових цена. Постоје границе - рекла је пословођа трговине Ања Милер за немачки РТЛ, те додаје како су купци добро реаговали на њихов потез.
- Уље је апсолутна намирница и не сме се продавати у слободној продаји по тако превисоким ценама. Постоје чак и људи који продају уље на И-беју. Ја само желим да обављам свој свакодневни посао без црног тржишта. Моја савест не допушта да продајемо уље по тако високим ценама - каже она.
Открила је како постоји и још један разлог за бојкот високих цена уља.
- Кад бисте знали шта моји запосленици морају да слушају на благајни. Неки купци оптужују запосленике да се обогаћују од изнуђивачких цена или да сами уживају у јефтином уљу. То је потпуно неправедно и неоправдано - рекла је Ана Милер, преноси Сибиз.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
УКУСНИ КАВИЈАР: У свету је јело богатих, а у Србији су га некада јели масовно и звали "рибљи ајвар"

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (1)