ЦЕНЕ ЛУДУЈУ: У Инсбруку соба од 950 евра

Танјуг

22. 04. 2022. у 14:52

ЦЕНЕ на тржишту некретнина у Аустрији већ годинама непрестано расту, а услед пандемије и рата у Украјини становање постаје прави луксуз.

ЦЕНЕ ЛУДУЈУ: У Инсбруку соба од 950 евра

Фото: Профимедиа

Ситуација је пре свега тешка у Инсбруку, где су цене соба за студенте драстично скочиле. Истраживање Радничке коморе (АК) је показало да је 950 евра месечно прошле године коштала соба у заједничком стану у делу града Волтен.

- Та цена је рекордна у нашем истраживању - наводи се у саопштењу АК.

У готово свим деловима Инсбрука порасла је цена соба. Поређења ради, 2020.је максимална цена за собу била још на 800 евра.

- Апсурдно високе цене које се наплаћујус тудентима показују како је тешко сатње на тржишту некретнина - указао је председник АК покрајине Тирол Ервин Цангелр.

Он је рекао да, пошто много студената из иностранства и других аустријских градова долази да студија у Инсбрук, расту цене станова.

- То је довело до раста кирија које више грађани не могу себи приуштити - упозорио је Цангерл.

АК Тирола се нада да ће студентски кампус, на којем се ради, донети растерећење.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

МАЊА ПОТРОШЊА, ВЕЋА СТАБИЛНОСТ: Енергетска ефикасност у служби јавног здравља