СВЕ О ЦЕНАМА РОМИНГА: "Папрен" позив са плаже
ОПЕРАТЕРИ у Србији већ задовољно трљају руке, јер се туристичка сезона враћа на ону од пре пандемије.
Осим ако летују на црногорском, албанском или приморју у Босни и Херцеговини, гости из Србије требало би да се спреме за "папрене" цене мобилних услуга, током боравка у омиљеним летовалиштима широм света. У земљама Западног Балкана, услуге у ромингу су "као код куће", у Грчкој од прошлог јула снижене, цене на осталим дестинацијама зависе од зоне којој припадају, па је минут од 60 до 360, а поруке од 30 до 50 динара.
Прошлог лета мобилни оператери значајно су спустили цене роминга у Грчкој - од 60 до 99 одсто. Пре неколико дана током разговора министара туризма Србије и Грчке Татјане Матић и Василиса Кикиљаса разматрано је ново спуштање цене роминга, али засада је одлазни минут од 19,06 до 49,9 динара. Мегабајт интернета у ромингу кошта око динар, а слање поруке око четири динара.
- Што се осталих земаља тиче, осим локације на цену мобилних услуга у ромингу утиче и тип пакета и услуге - постпејд, припејд, контрола трошкова - кажу мобилни оператери. - Најпопуларније дестинације за туристе из Србије су Црна Гора, БиХ, Северна Македонија и Албанија, које припадају нултој зони.
Људи одавде одлазе и на плаже Хрватске, Бугарске, Турске, Тиниса, Египта, а све чешће Дубаија или Танзаније. Својим корисницима препоручујемо да се пре одласка на пут информишу и о повољним роминг додацима.
Позив из Хрватске и Бугарске углавном кошта око 100, поруке 24 до 30, док су из Турске и Шпаније одлазни минути око 150 динара. За госте у Уједињеним Арапским Емиратима минут разговора кошта од 200 до 360, СМС око 50 динара, слично као и у Египту. У осталим земљама, осим Западног Балкана и Грчкој, један мегабајт интернета у ромингу кошта од 600 до 2.500 динара.
ПАКЕТИ
СВИ провајдери нуде и постпејд роминг додатке, који се много више исплате онима који су сигурно да ће користити услуге телефиније у иностранству. У зависности од броја минута, понуде које обухвата и локације, крећу се већ од 400 до 4.000 динара.
Препоручујемо
ДА ЛИ ЈЕ СТРАХ ОД МАЈМУНСКИХ БОГИЊА ОПРАВДАН? Светски стручњаци решили дилему
25. 05. 2022. у 17:29
ПРОПАДА ЛАЖНА ДРЖАВА: Светска банка упозорава Приштину - Имате највишу стопу сиромаштва и незапослености у Европи
ТАКОЗВАНО Косово има највишу стопу сиромаштва и незапослености у Европи, упозорила је заменица директора Светске банке за Косово Џејн Спроустер истичући да Приштина што пре мора да пређе на модел конкурентног економског раста који обезбеђује више радних места и бољи квалитет живота, преноси Телеграфи.
05. 01. 2025. у 16:19
БИЋЕ ПУНО СНЕГА, ЧАК И У БЕОГРАДУ: Метеоролог дао прогнозу за празнике, па открио какво ће бити лето и све изненадио
ГОСТ јутарњег програма "Новости" био је метеоролог Иван Ристић који је говорио о томе какво нас време очекује после празника, али и током лета и целе године.
03. 01. 2025. у 20:35
НИЈЕ САМО НОВЧИЋ: Шта се још ставља у божићну чесницу
ЗНАТЕ ли шта све може да се убаци у чесницу и чиме је допуштено заменити новчић?
05. 01. 2025. у 10:17
Коментари (0)