СВЕ О ЦЕНАМА РОМИНГА: "Папрен" позив са плаже
ОПЕРАТЕРИ у Србији већ задовољно трљају руке, јер се туристичка сезона враћа на ону од пре пандемије.

Новости
Осим ако летују на црногорском, албанском или приморју у Босни и Херцеговини, гости из Србије требало би да се спреме за "папрене" цене мобилних услуга, током боравка у омиљеним летовалиштима широм света. У земљама Западног Балкана, услуге у ромингу су "као код куће", у Грчкој од прошлог јула снижене, цене на осталим дестинацијама зависе од зоне којој припадају, па је минут од 60 до 360, а поруке од 30 до 50 динара.
Прошлог лета мобилни оператери значајно су спустили цене роминга у Грчкој - од 60 до 99 одсто. Пре неколико дана током разговора министара туризма Србије и Грчке Татјане Матић и Василиса Кикиљаса разматрано је ново спуштање цене роминга, али засада је одлазни минут од 19,06 до 49,9 динара. Мегабајт интернета у ромингу кошта око динар, а слање поруке око четири динара.
- Што се осталих земаља тиче, осим локације на цену мобилних услуга у ромингу утиче и тип пакета и услуге - постпејд, припејд, контрола трошкова - кажу мобилни оператери. - Најпопуларније дестинације за туристе из Србије су Црна Гора, БиХ, Северна Македонија и Албанија, које припадају нултој зони.
Људи одавде одлазе и на плаже Хрватске, Бугарске, Турске, Тиниса, Египта, а све чешће Дубаија или Танзаније. Својим корисницима препоручујемо да се пре одласка на пут информишу и о повољним роминг додацима.
Позив из Хрватске и Бугарске углавном кошта око 100, поруке 24 до 30, док су из Турске и Шпаније одлазни минути око 150 динара. За госте у Уједињеним Арапским Емиратима минут разговора кошта од 200 до 360, СМС око 50 динара, слично као и у Египту. У осталим земљама, осим Западног Балкана и Грчкој, један мегабајт интернета у ромингу кошта од 600 до 2.500 динара.
ПАКЕТИ
СВИ провајдери нуде и постпејд роминг додатке, који се много више исплате онима који су сигурно да ће користити услуге телефиније у иностранству. У зависности од броја минута, понуде које обухвата и локације, крећу се већ од 400 до 4.000 динара.
Препоручујемо

ДА ЛИ ЈЕ СТРАХ ОД МАЈМУНСКИХ БОГИЊА ОПРАВДАН? Светски стручњаци решили дилему
25. 05. 2022. у 17:29

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)