СРБИЈА УЧИНИЛА ВАЖАН ПОТЕЗ: Шешељ о новом удару Запада на Русију и шанси која се отворила за нашу земљу
ПРЕДСЕДНИК СРС Војислав Шешељ изјавио је да је важна чињеница да је Србија све резерве у злату пребацила у земљу.
Фото: ЕПА/Коча Сулејмановић
- Досманлијски режими су непрекидно златне резерве стављали у стране банке. То је враћено у Србију и важно је што Србија откупљује од Кинеза све количине злата које се произведу у борском басену. То је најјефтиније злато које Србија учествује, а поготово што је и држава учесник у тој фирми са 40 процената - рекао је Шешељ.
Председник СРС објашњава да је Запад одлучио да блокира извоз руског злата.
- Руси толико производе злата да су га сваке године извозили за 18 милијарди долара. Сад ће им то злато остајати у Русији и даље нагомилавати њихове златне резерве које су само нешто мање од кинеских, а на западу ће цена злата почети нагло да расте. Фалиће тих 18 милијарди долара злата. Ако тамо расте цена злата, расте вредност злата и у Србији - изјавио је Шешељ у емисији "Хит твит" на ТВ Пинк.
Најважније је да сада Србија уложи у злато и да купи што више злата, сматра лидер радикала.
Министар финансија Синиша Мали кратко је прокоментарисао да држава управо то и ради.
Препоручујемо
ШЕШЕЉ О НАЈВЕЋОЈ ТАЈНИ СРЕБРЕНИЦЕ: Лидер радикала жестоко ударио на Хаг због новог срамног потеза Трибунала
23. 06. 2022. у 15:59 >> 16:54
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
ЗЕМЉОТРЕС УСРЕД ДНЕВНИКА: Водитељка се обратила у страху: "Надам се да ће бити све у реду" (ВИДЕО)
ДОК је читала вести у ноћном Дневнику, прекинуо ју је земљотрес...
24. 10. 2025. у 19:43
Коментари (0)