ПУТИН: Могуће стварање највећег „гасног хаба“ у Турској

Кристина Шпирковић

12. 10. 2022. у 14:48 >> 15:01

ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин рекао је да светска економија и енергетски систем преживљавају дубоку кризу, која је повезана са нестабилношћу цена и неравнотежом тржишта.

ПУТИН: Могуће стварање највећег „гасног хаба“ у Турској

Foto: Tanjug

 Руски лидер је најавио да је могуће стварање највећег „гасног хаба“ у Турској у циљу снабдевања Европе.

 - Директна, отворена комуникација посебно је неопходна сада када цела светска економија и горивно-енергетски комплекс преживљавају, искрено, дубоку кризу, повезану са нестабилном ценовном динамиком енергетских ресурса, дисбалансом понуде и потражње, као и са отворено субверзивним акцијама појединих учесника на тржишту који се руководе искључиво сопственим геополитичким амбицијама - истакао је Путин на отварању „Руске енергетске недеље".

 - Савремена глобална енергетика суочила се са до сада невиђеним проблемима, а излаз из тих проблема мора бити приоритет на разним платформама - додао је Путин.

Путин је нагласио да би Русија могла да премести изгубљени обим транзита преко „Северних токова“ у регион Црног мора, стварањем највећег „гасног хаба“ у Турској ради снабдевања Европе, ако за то буду заинтересовани руски партнери.

 - Изгубљени обим транзита преко „Северних токова“ који пролазе по дну Балтичког мора могли бисмо преместити и у регион Црног мора, тако да то постане главна маршрута за испоруке нашег горива и природног гаса у Европу преко Турске, стварањем у Турској највећег гасног хаба за Европу, ако су, наравно, за то заинтересовани наши партнери - најавио је Путин.

БОНУС ВИДЕО:

УКРАЈИНА: Снимци после ракетног напада на Кијев

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље

РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.

17. 04. 2025. у 11:29

КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ: Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)

"КОМПЛИТЛИ ФРИ ОФ ЧАРЏ": Да ли сте чули како Путин прича енглески? (ВИДЕО)

РУСКИ председник Владимир Путин имао је у фебруару телефонски разговор с америчким председником Доналдом Трампом о окончању рата у Украјини, а иако тада није саопштено којим су језиком причала двојица државника вероватно се свако користио својим матерњим и ослонио на преводиоце.

17. 04. 2025. у 15:25

Коментари (0)

НОВА ФАЗА РЕКОНСТРУКЦИЈЕ МРЕЖЕ И ЗАМЕНЕ СТУБОВА: ЕДС обнавља још 2.400 километара електромреже