ЧЛАНИЦЕ ОПЕК+ О СМАЊЕЊУ ПРОИЗВОДЊЕ: То је чисто економска ствар, Вашингтон бесан због одлуке нафташа
17. 10. 2022. у 00:48 >> 00:55
АМЕРИКАНЦИ СУ разочарани, благо речено, ставом ОПЕК-а да смањи производњу нафте за два милиона барела дневно.
Повезане вести
Након повлачења УАЕ: Земље ОПЕК+ у јуну повећавају производњу нафте за 188.000 барела
СЕДАМ водећих земаља ОПЕК плус, које се придржавају добровољног смањења производње нафте (Русија, Саудијска Арабија, Ирак, Казахстан, Кувајт, Оман и Алжир) одлучило је да повећа максимално дозвољени ниво производње нафте у јуну за 188.000 барела дневно (у поређењу са нивоима из маја).
03. 05. 2026. у 17:00
Султан ал-Џабер: УАЕ ће убрзати инвестиције након напуштања ОПЕК-а
НАПУШТАЊЕ Организације земаља извозница нафте (ОПЕК) пружа Уједињеним Арапским Емиратима (УАЕ) значајно већи простор за убрзање инвестиција и стратешко ширење, изјавио је данас извршни директор компаније Abu Dhabi National Oil Co. (ADNOC) Султан ал-Џабер.
04. 05. 2026. у 15:36
ОПЕК+ ОТВАРА СЛАВИНЕ: Да ли стиже нови талас нафте на светско тржиште?
СЕДАМ чланица групе ОПЕК+ могло би у јулу да повећа планирани ниво производње нафте за 188.000 барела дневно.
03. 06. 2026. у 14:09
Најновије из рубрике
ВОЗИМО СЕ КАО ПРАВА ГОСПОДА МОДЕРНИМ АУТО-ПУТЕМ: "Новости" на новој деоници Моравског коридора коју је изградио Вучић (ФОТО)
ЈУТРОС је у саобраћај пуштена нова деоница Моравског коридира, ауто-пута Прељина-Појате, од петље у приградском насељу Адрани до петље у Прељини код Чачка, у дужини од 29 километара, а коју је јуче свечано отворио председник Србије Александар Вучић.
27. 06. 2026. у 13:34
МАЊЕ ПАПИРА, ВИШЕ ЕЛЕКТРОНСКИХ УСЛУГА: Резултати пројекта „еУправа за све“
ДОДЕЛОМ признања локалним самоуправама које су оствариле запажене резултате у области дигитализације јавне управе, свечано је обележен завршетак пројекта „еУправа за све“. Признања су додељена Белој Паланци, Беочину, Великом Градишту, Врању, Деспотовцу, Крагујевцу, Нишу, Пироту, Ћуприји и Чачку, које су током реализације пројекта постали лидери у примени електронске управе и дигиталној трансформацији у ефикасан сервис грађана и привреде.
27. 06. 2026. у 11:00
МАЛИ СА АМБАСАДОРКОМ ФРАНЦУСКЕ: У фокусу јачање економске сарадње две земље
ПРВИ потпредседник владе и министар финансија Синиша Мали разговарао је данас са амбасадорком Француске у Србији Флоренс Ферари о економској сарадњи две земље, као и о бројним заједничким пројектима у којима учествују француске компаније.
26. 06. 2026. у 16:28
ОДЛИЧНЕ ВЕСТИ ЗА ПОЉОПРИВРЕДНИКЕ: Војводина даје до 3 милиона динара бесповратно за набавку
ПОКРАЈИНСКИ секретаријат за пољопривреду, водопривреду и шумарство расписао је Конкурс за доделу бесповратних средстава за набавку квалитетних приплодних грла у АП Војводини у 2026. за који је опредељено укупно бесповратно 300 милиона динара.
26. 06. 2026. у 16:10
ПОЗИВ ЗАИНТЕРЕСОВАНИМА: Удружење из Ниша даје грађанима бесплатно земљу и учи их да саде башту
УДРУЖЕЊЕ за неговање традиције „Вишња“ из Ниша позвало је заинтересоване грађане да им се јаве како би бесплатно добили део имања у селу Биљег код Мерошине на коме овог лета могу да гаје поврће и науче како да на природан и одржив начин започну или унапреде своју малу башту.
26. 06. 2026. у 13:30
Soko
17.10.2022. 08:22
Na čiju stranu su se svrstali kauboji?Oni bi da boksuju al' protivniku da vežu ruke pa i noge. Dosta su kauboji pljačkali naftu po svetu.sad nek spremaju Lasa i hvataju mustange po preriji.Dosta su jahali ceo svet sad nek jašu te mustange koje uhvate.
Petar Pan
17.10.2022. 08:49
Nema ljutnje. It's just a business, što bi rekli Ameri.
Walter Pravicek
17.10.2022. 09:01
Eto ljudi kako to Ameri zamislili:Azijske Arapske države MORAJU njih slušati,jer su oni njima omogučili sa otvaranjem bušotina za naftu,da cio svet kupuje,ali sa prvom državom,koja hoče svuda prednosti,Ameriku,koja hoče diktirati koliko če se dnevno izpumpati nafte.U barelima se meri.Moji ljudi ti su glupljiji od magarca.Misle,da su Arapima dali sve što sada imaju.Avio kompanije,velegradove,turistične destinacije,te novac,puno novca.OPEK jest svetsko udruženje,ne neki seoski trgovac.Da tada,kada su napali Irak nije bilo podrške Arapa iz Saudije ništa nebi išlo po planovima Amera.Zato oni uvijek hoče državno vojsku u NATO,posle komanduju.Da se kuči brinu za bivše vojnike,koji(neki)leže na ulici jer,ček za tjedan dana"pokriva"tek 4 dana,to nije od važnosti.A i nevreme njima nije kao u Europi.Ali,da se više ne brinu za Svet,kao šerifi,nebi bilo posla za vojnu industrijum,koja podupre izbor Predsednka Amerike,te ovaj posle mora vračati sa"darovima"oružja iz Amerike,te naruđbe novijih modela.Ali članice NATA u EU nisu dobile nikakav dar.Sve se kupovalo.A ne u Kini ili Rusiji,to se na dozvoljava.