КИНА КУПУЈЕ 140 „ЕРБАСОВИХ“ АВИОНА: Ефекат “Шолц” по европску економију

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

05. 11. 2022. у 22:04

КИНА ће купити 140 путничких авиона од европског произвођача авиона Ербаса, а вредност авиона је 17 милијарди долара.

КИНА КУПУЈЕ 140 „ЕРБАСОВИХ“ АВИОНА: Ефекат “Шолц” по европску економију

Фото: АП

„Чајна авијејшен компани“ потписала је у петак споразум о општим условима са француским „Ербасом“ за куповину 140 авиона, истог дана када је Кину посетио немачки канцелар Олаф Шолц.

Тих 140 „Ербасових“ авиона укључиваће 132 авиона серије А-320 и осам авиона А-350, укупне вредности око 17 милијарди долара, наводи се у саопштењу објављеном на званичном сајту компаније. Компанија је саопштила да је тај потез делимично последица опоравка кинеског тржишта ваздушног саобраћаја и вероватноће стабилног и брзог раста у будућности, пише „Глобал тајмс“.

Авиони „Ербас“ ће се куповати у серијама како би се прилагодили развоју авио-тржишта и задовољили потребе транспортних капацитета предузећа, додају у компанији.

Три велика кинеска државна превозника „Ер Чајна“, „Чајна саутерн“ и „Чајна истерн“ обавезала су се да купе укупно 292 авиона од „Ербаса“ у јулу ове године.

sputnikportal.rs

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

Коментари (3)

ЕВРОПА У ШОКУ! УЕФА уводи невероватну промену у фудбал