РАЗГОВОРИ О ПРИВРЕДНОЈ САРАДЊИ: Баста са амбасадором Словеније
МИНИСТАР привреде Раде Баста и амбасадор Словеније у Београду Дамјан Бергант разговарали су о привредној сарадњи две земље.
Фото: Министарство
Саговорници су се сагласили да је привредна сарадња Србије и Словеније добра, те да треба искористити шансу за повећање прилива инвестиција у обе земље.
- Нема предаје, нема повлачења. Наставићемо да развијамо међудржавну привредну сарадњу у овим тешким временима како бисмо сачували што више радних места и додатним мерама помогли привреди. Као министар лично се залажем за то да помогнем домаћим и страним инвеститорима уз што веће укључивање студената у привредним активностима. Студенти и развијање туристичких потенцијала наше лепе Србије и убудуће ће бити у мом фокусу. Радићемо и на унапређењу социјалне политике кроз привреду која ће довести до повећања наталитета - поручио је министар Баста.
Амбасадор Словеније је истакао да ће његова земља наставити да пружа подршку Србији на европском путу.
Министар Баста и амбасадор Бергант сагласили су се да је потребно одржати састанак на високом нивоу са министром привреде Словеније како би се додатно учврстила сарадња.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО-СНИМЦИ
Препоручујемо
БОЦАН-ХАРЧЕНКО О НИС-У: Тражи се решење у духу пријатељских односа Русије и Србије
26. 12. 2025. у 11:28
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ХРВАТИ ПОСЛАЛИ ЈАСНУ ПОРУКУ: "Држава нам је на погрешном путу!"
ВЕЋИНА грађана Хрватске сматра да земља иде у погрешном смеру, а највише примедби имају на корупцију, инфлацију, ниске плате, мале пензије и сиромаштво, показало је децембарско истраживање Кробарометра, објављено у Дневнику хрватске Нове ТВ.
26. 12. 2025. у 12:34
Коментари (0)