ЧЕШКА СЕ ОСИГУРАЛА: Попунила залихе гаса на 84 одсто
ШЕФ Министарства индустрије и трговине Чешке Јозеф Сикела рекао је да су републичка складишта гаса попуњена 84 одсто, а резерве горива у републици износе 2,917 милијарди кубних метара. м. Ово преноси ТАСС позивајући се на Чешку новинску агенцију (ЦНА).
Фото АП
Од прошлог петка резерве гаса у чешким складиштима повећане су за 42 милиона кубних метара. Време у републи крајем децембра је топло, омогућава успешно спровођење мера за уштеду потрошње гаса. Они делују због проблема са његовим снабдевањем, повезаним, како је агенција навела, са руском војном специјалном операцијом у Украјини .
У Чешкој је потрошња гаса у текућој грејној сезони смањена за више од 20% у односу на претходну сезону. Републичка влада намерава да ове зиме уштеди 800 милиона кубних метара. м гаса. Укупан обим складишта гаса у земљи је 3,5 милијарди кубних метара. Ове године су попуњени изнад нивоа претходних година.
Раније је постало познато да је Гаспромов извоз на кључна страна тржишта у 2022. години скоро преполовљен , достигавши најнижи ниво од почетка века.
БОНУС ВИДЕО: СЈАЈНА АКЦИЈА У ВРАЊУ - Деда Мразови, припадници ГСС, одушевили малишане
ВУЧИЋ РАСТУРИО МИЛАНОВИЋА! Председник Србије га размонтирао у парампарчад
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да подржава одлуку председника Хрватске Зорана Милановића да откаже скуп Брдо Бриони у мају јер му, како је истакао, тамо није место, као и да му је много важније да оде и положи цвет у Јасеновцу.
30. 03. 2026. у 18:31 >> 18:44
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (0)