ЗАЛИХЕ ЧЕКАЈУ У ХЛАДЊАЧАМА: Српски откупљивачи малина имају велике количине непродате робе

Ј. Су.

08. 02. 2023. у 21:27

ОТКУПЉИВАЧИ малина у Србији и даље кубуре са великим залихама.

ЗАЛИХЕ ЧЕКАЈУ У ХЛАДЊАЧАМА: Српски откупљивачи малина имају велике количине непродате робе

Фото Н. Јанковић

Иако је нова сезона на прагу и даље је актуелна тема прошлогодишња берба. Произвођачи нису исплаћени, а малине нису продате.

Како нам је испричао Божо Јоковић из Агро еко воће Ариље, сада мораторијум на кредите имају велике ис редње хладњаче. Велики проблем је откуп свеже малине из 2022. године, због чега су тражили и помоћ државе.

- Групација Наше воће Србија окупила је добре домаћине, задруге и мале хладњаче које се тим послом баве породично, а уједно су и велики произвођачи и малина њихових коопераната и задругара није пласирана - казао је Јоковић. - Време истиче и сада већ увелико размишљамо о томе које ћемо потезе повући, како не би дошли у ситуацију да у сезону уђу и исту грешку понове опет. Онај ко је направио проблеме не може их решити. Даље обарање цене малине не иде никоме у корист.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЛАДИЋИ РОЂЕНИ ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ ПРВИ У ВОЈСКУ: Генерал Мојсиловић открио све детаље о служењу војног рока

МЛАДИЋИ РОЂЕНИ ОВЕ ГОДИНЕ ЋЕ ПРВИ У ВОЈСКУ: Генерал Мојсиловић открио све детаље о служењу војног рока

НАЧЕЛНИК Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић рекао је у емисији "Таковска 10" да Србија касни са увођењем обавезне војне обавезе. Суштина је да се изгради одбрамбени капацитет Србије, сваки дан и сваку годину коју чекамо, губимо генерације младих војника, рекао је генерал Мојсиловић. У једној класи рачунамо до 20.000 војника-регрута, на годишњем нивоу, два и по месеца по пет хиљада њих у једној класи, односно циклусу, рекао је Мојсиловић уз напомену да ће прво бити регрутовани млађи војници, почев од 2006. годишта.

25. 09. 2024. у 22:01

Коментари (0)

ТУРИЗАМ КАО ФАКТОР МИРА: Образовно и духовно искуство које шири ум