НАЈВЕЋА ВРЕДНОСТ У ПОСЛЕДЊИХ ДЕВЕТ МЕСЕЦИ: Вредност биткоина порасла на 26.553 долара

Биљана Ристивојевић

14. 03. 2023. у 15:46

КРИПТОВАЛУТА биткоин достигла је највећу вредност у последњих девет месеци и сада износи 26.553 долара, након четвородневног узастопног раста, услед хаоса на глобалним тржиштима изазваног колапсом Банке Силицијумске долине.

НАЈВЕЋА ВРЕДНОСТ У ПОСЛЕДЊИХ ДЕВЕТ МЕСЕЦИ: Вредност биткоина порасла на 26.553 долара

Фото: Пиксабеј

Како наводи Ројтерс, вредност биткоина сада је већа за око 10 одсто него што је била у јуну 2022.

Вредност долара је мало промењена након што су подаци о потрошачким ценама у САД данас показали да инфлација и даље расте, али споријим темпом него претходног месеца, у време када се предвиђа да би Федералне резерве могле да успоре или чак зауставе повећање каматних стопа следеће недеље.

Агенција подсећа да су цене криптовалута нагло пале у 2022, јер су инвеститори због растућих каматних стопа махом одустали од имовине која је подложна променама вредности.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЖЕСТОКО ПРЕТИО ИРАНУ, ПОМЕНУО И СРБИЈУ: Амерички председник оборио рекорд, говорио скоро два сата пред Конгресом

ТРАМП ЖЕСТОКО ПРЕТИО ИРАНУ, ПОМЕНУО И СРБИЈУ: Амерички председник оборио рекорд, говорио скоро два сата пред Конгресом

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поставио је рекорд у најдужем говору о стању нације, који је трајао један сат и 50 минута, надмашивши рекорд који је Бил Клинтон поставио током свог последњег обраћања 2000. године.

25. 02. 2026. у 07:31

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ИЗБОЛА МУЖА ЈЕР ЈЕ ПСОВАО ТЕЛЕВИЗОР! Лекари хитне помоћи нису могли да верују шта се десило