ЕКСПО ЈЕ ВЕЛИКА НАДА ЗА СРБИЈУ: Председник Вучић најавио - "Мораћемо да изградимо 130 нових хотела"

Новости онлине

13. 07. 2023. у 21:35

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је вечерас о изложби ЕКСПО 2027, чији ће домаћин бити Србија.

ЕКСПО ЈЕ ВЕЛИКА НАДА ЗА СРБИЈУ: Председник Вучић најавио - Мораћемо да изградимо 130 нових хотела

FOTO: Novosti

- ЕКСПО је велика нада за Србију. Надам се да ће доћи Израелци, они улажу 5.4 одсто буџета у развој и истраживање, тако ће се представити. Ми ћемо хтети да представимо оно што је код нас најиновативније - рекао је председник.

Он каже да ће ЕКСПО бити урађен тако да Београду после тога остане најбољи сајамски простор у Европи.

- Ми да се поредимо са Дубаијем, који прави златне зидове. Свака им част, ми тај новац немамо. Али да ли ће бити најбоље у Европи, биће у прва два најбоља сајамска простора на старом континенту - додао је председник.

Вучић каже да ће Национални стадион такође бити један од најбољих у Европи.

- То ће бити лепотица, лепши од Алијанц Арене - рекао је председник.

Најавио је нових 2,6 милиона нових туриста због ЕКСПА.

- Мораћемо да изградимо нових 130 хотела - рекао је он.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (66)

ХАОС! Син легенде прешао из Звезде у Партизан и поручио: Опростите ми моју ружну прошлост!