ВУЧИЋ О ЕКОНОМСКОЈ СИТУАЦИЈИ: Чврсти смо као стена

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

10. 08. 2023. у 23:06

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говори вечерас у емисији Ћирилица о свим најважнијим темама у земљи.

ВУЧИЋ О ЕКОНОМСКОЈ СИТУАЦИЈИ: Чврсти смо као стена

Фото: Принтскрин ТВ Хепи

Председник је разјаснио да ће 12 милијарди бити сва наша улагања у целу Србију у наредне четири године, а не само за Експо.

- Ја сада желим да прочитам нешто, да људи схвате о чему је реч. Када кажете да Србија дугује 34 милијарде у првом кварталу ове године. Да. А знате ли колико Немачка дугује? 2.589 милијарди! То је 66 одсто немачког БДП. А ми имамо 50.3 одсто удела дуга у БДП. Једна од најбољих земаља у Европи.

Француска је 112.4, Шпанија 112.8, Аустрија 80.6. Финска 72 одсто, Румунија као ми, Мађарска 75 одсто, Хрватска 70 одсто. А ми на 50 одсто стопе јавног дуга. Хрватска је једна уређена земља, али они имају 48 милијарди дуга. Јесу ли у проблему? Па нису у проблему. Али вам то говори какви су лажови ови, који не разумеју колико смо посао урадили по питању уређивања јавних финансија. Па ми 11 година нисмо променили курс! Када се то десило у историји Србије?

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне

СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.

11. 12. 2025. у 16:22

Коментари (97)

ЧИТАВ ГРАД У АУСТРИЈИ ОСТАО ЗАТЕЧЕН ЗБОГ СРБА: Ево шта су урадиле делије (ВИДЕО)