ПАД ЦЕНА СТАНОВА У СРБИЈИ: Квадрат стана у новоградњи нижи него 2022, а ове општине су и даље најскупље
ПРОСЕЧНА цена квадратног метра стана у новоградњи у Србији, у првој половини ове године износила је 214.017 динара, што представља смањење од 1,8 одсто у односу на друго полугодиште прошле године, саопштио је Републички завод за статистику.

Фото В. С.
Цене станова у посматраном периоду кретале су се у интервалу од 52.481 динар по квадратном метру у Бујановцу, до 489.634 динара у београдској општини Савски венац, пише Блиц бизнис.
Посматрано према општинама, највише цене новоизграђених станова забележене су у београдским општинама, где је просечна цена квадрата у градским насељима опала за 0,6 одсто у односу на друго полугодиште прошле године и износила је 314.955 динара по метру квадратном.
Поред београдских општина, по високим ценама некретнина издвојили су се и Нови Сад, Чајетина, нишка општина Медијана, Врњачка Бања и Сокобања.
Површина продатих новоизграђених станова у просеку је износила 55 квадратних метара.
БОНУС ВИДЕО:
ИНДИЈА ПРЕМАШИЛА КИНУ ПРЕМА БРОЈУ СТАНОВНИКА: Велика забринутост у Њу Делхију
Препоручујемо

ДОБРА ВЕСТ ЗА КУПЦЕ НЕКРЕТНИНА: Цене новоградње ниже у односу на прошлу годину
15. 09. 2023. у 17:19

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом
ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.
06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.
06. 08. 2025. у 16:06
Коментари (0)